Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ulaştırma Bakanı'na Otoyol Markajı

Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olacak İzmir-İstanbul Otoyolu için inşaatın Bursa ile birlikte İzmir’den de başlaması yönündeki istekler sonunda karşılık buluyor. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın önümüzdeki günlerde İzmir’e yapacağı ziyarette bu konu gündeme gelecek. Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, Milliyet’e

Milliyet Gazetesi
Ulaştırma Bakanı'na Otoyol Markajı

Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olacak İzmir-İstanbul Otoyolu için inşaatın Bursa ile birlikte İzmir’den de başlaması yönündeki istekler sonunda karşılık buluyor. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın önümüzdeki günlerde İzmir’e yapacağı ziyarette bu konu gündeme gelecek. Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, Milliyet’e Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın İzmirlilerin bu isteğine sıcak baktığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da İzmir ile yakından ilgilendiğini ve kendilerine istekleri yerine getirme, sorunları çözme talimatı verdiğini hatırlatan Kabak,  "Önümüzdeki günlerde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım İzmir’e gelecek. Konuyu kendisine detaylı olarak anlatacağız. Bu yönde İzmir’de oluşan kamuoyunu ve isteği aktaracağız. Bu büyük bir proje. Elbette en önemli bölümü İzmit Körfez geçişi. Öncelikle orası başlamalı. Fakat inşaatın bir ayağının İzmir’den başlamaması için de bir neden yok" dedi.

İzmir-İstanbul Otoyol Projesi’nin ihalesi geçen haziran ayında tamamlandı. İhaleyi 6 inşaat firmasının oluşturduğu konsorsiyum kazandı.

Mesafe 3.5 saat olacak

Projeyle İzmir İstanbul arası 3 saat kısalarak  3.5 saate inecek. Yaklaşık 6 milyar dolara mal olması planlanan projeyle İzmir-İstanbul arası 140 kilometre kısalarak 421 kilometre olacak. Proje kapsamında İzmit Körfez Geçişi, Kocaeli’nin Gebze ilçesi ile Bursa’nın Orhangazi ilçesi arasına yapılacak bir köprü ile sağlanacak. İzmirlilerin isteği ise otoyol inşaatının Bursa ile birlikte İzmir’den de aynı anda başlayarak şehir ekonomisine bir an önce katkı sağlaması.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ulastirma-bakanina-otoyol-markaji_73266.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!