Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ülker Göcek’te Denize Giriyor

Göcek’te Port Göcek Marina’nın arkasındaki koyu aldığı belirtilen Ülker Grubu’nun bu koya marina ve otel yaptırmak için izin aldığı, çok yakında bu yatırımlara başlayacağı öğrenildi.

Vatan Gazetesib>Ülker Grubu, gıda dışı yatırımlarda da büyümeye devam ediyor. Mayıs 2005’te Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) kuruluş izni alan ve Sağlam Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı adıyla gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi kuran Ülker Grubu, Akfen Holding ile de 4. Levent’te residence projesiyle gündeme gelmişti. Ülker’in, şimdi de marina ve otel sahibi olmaya hazırlanıyor.

Göcek’te Port Göcek Marina’nın arkasındaki koyu aldığı belirtilen Ülker Grubu’nun bu koya marina ve otel yaptırmak için izin aldığı, çok yakında bu yatırımlara başlayacağı öğrenildi.

İzinler alındı
Ülker Grubu’nun marina ve yat limanı projesinde Sabri Ülker’in damadı, Ülker Grubu’nun İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Özokur’un da ortak olduğu ifade ediliyor. Ülker Grubu’nun bu yatırım kararında Port Göcek Marina’nın başarısının yanı sıra yat turizminin başkenti olarak kabul edilen bölgeye gelmek isteyen yerli ve yabancı bandıralı yatların yüzde 100 doluluk nedeniyle yer bulmakta zorlanmalarının etkili olduğu ifade ediliyor.

Zorlu otel yapacak
Göcek yalnızca yat turizmi değil Türkiye’nin önde gelen ailelerine ait adalarıyla da meşhur. Simavi Ailesi’nin Domuz Adası ve Zorlu Grubu’na ait Zeytin Adası, en ünlü adalar. Domuz Adası her yaz Belma Simavi’nin verdiği davetlerle gündeme geliyor. Zeytin Adası ise birkaç yıl öncesine kadar Uzan Ailesi’ne aitti. Uzanlar, 30 bin zeytin ağacı bulunan adayı 1988’de Asil Nadir’den almıştı. Uzanlar’ın mallarına el konduktan sonra TMSF tarafından ada 15.2 milyon YTL’ye Zorlu Grubu’na satıldı. Her hafta sonu helikopteriyle adaya giden grubun patronu Ahmet Nazif Zorlu’nun planı buraya butik otel yapmak. Zorlu, “Otel projesi gündemimizde. Hemen olmaz ama burada otel yapmayı istiyoruz” dedi.

Hem ailenin hem Grubun varlıkları değerlendirilecek
Ülker Grubu, gayrimenkul alanında şu anda 4. Levent’te Akfen ile ortak bir projeye imza attı. Akfen, Ülker’in arsasının üzerine residence yapıyor. Projede 70 ile 130 metrekare arasında değişen 144 daire satışa sunuldu ve yarıya yakını satıldı. 80 milyon dolar civarında ciro beklenen projedeki konutlar Haziran 2007’de sahiplerine teslim edilecek.

Sadece yeni değil
Sağlam Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ise sadece yeni projeler üretmeyecek. Ülker Grubu’nun ve Ülker Ailesi’nin fertlerine ait gayrimenkulleri değerlendirecek. Şirketin ortakları arasında Murat Ülker, Ahsen Özokur, İsmail Bacacı, Adnan Ağaoğlu, Yıldız Holding, Üstün Gıda ve Ülker Gıda bulunuyor. Ülker’e ait Sağlam İnşaat ise, Haziran 2004’te kuruldu. Şirketin ortakları Yıldız Holding, Ertan Acar, Serdar İnan, Murat İnan, Ersin Topçuoğlu ve Hüseyin Avni Metinkale’den oluşuyor.

Port Göcek'te yer bulunmuyor
Göcek’te şu anda yatlara Port Göcek Marine hizmet veriyor. 379 tekne kapasiteli marina, 1999’dan beri faaliyette. Yapı Kredi Bankası bünyesindeki Enternasyonal Turizm tarafından yapılan marinayı, 2004 ‘te 42.5 milyon dolara Turkon Grubu satın aldı.

Marinada teknelere kablosuz internet servisinden çamaşır yıkamaya, özel plajdan 180 teknelik karaparkına, restoranlardan gümrük işlemlerine kadar birçok hizmet sunuluyor. Marinanın olduğu bölgede Swisotel’in 57 yataklı oteli var. Yine Swissotel/Ruffles tarafından işletilecek olan 500 yataklı resort otel 2008 yılında hizmete girecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ulker-gocekte-denize-giriyor_47832.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!