Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ulucanlar Projesine Mimarlardan Sitem

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve Ankara Barosu Başkanı Vedat Ahsen Coşar ile birlikte geçen ay Ulucanlar’ı ziyaret etti. Çalışmaları yerinde izleyen ekipte Mimarlar Odası’ndan kimsenin bulunmaması dikkat çekti. Yetkililer, "Mimarlar Odası’nın geziye neden katılmadığı" sorusuna açıklayıcı bir yanıt

Hürriyet Gazetesi
Ulucanlar Projesine Mimarlardan Sitem

ültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve Ankara Barosu Başkanı Vedat Ahsen Coşar ile birlikte geçen ay Ulucanlar’ı ziyaret etti.

Çalışmaları yerinde izleyen ekipte Mimarlar Odası’ndan kimsenin bulunmaması dikkat çekti. Yetkililer, "Mimarlar Odası’nın geziye neden katılmadığı" sorusuna açıklayıcı bir yanıt vermezken, konuşmalar esnasında Oda’nın adının dahi anılmaması gözlerden kaçmadı.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nimet Özgönül Ankara Hürriyet’e yaptığı açıklamada, projede dışlandıklarını iddia etti. Dörtlü protokolle başlayan projenin fikir sahibi olduklarını hatırlatan Özgönül, "Geçen ay yapılan ziyaretten haberdar dahi edilmedik. Konunun şık olmayan tarafı, bu projeyi başlatan Mimarlar Odası’nın yok sayılması, kaale alınmamasıdır. En başta, izlenecek yolu birlikte belirledik. Bunun gibi örnek bir projede birbirinin hakkını savunan, bir arada çalışan kurumlar olmalıydık" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ulucanlar-projesine-mimarlardan-sitem_71984.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!