Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi için İmzalar Atıldı!

Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi binasının hayata geçirilmesi ile ilgili protokol, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile işadamı Mehmet Ziya Arslan tarafından imzalandı.

yapi.com.tr
Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi için İmzalar Atıldı!

Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin binasının yapımı ile ilgili protokol, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile hayırsever işadamı Genç Arslanlar İnşaat Sahibi Mehmet Ziya Arslan tarafından imzalandı. Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen protokole göre, yaklaşık 9 bin metrekare inşaat alanlı Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi binasının kaba inşaatı, hayırsever işadamı tarafından yapılacak.

“Gençlerimiz, geleceğimizdir”

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da eğitim faaliyetlerini ve hizmetlerini çok önemsediklerini söyleyerek, “Gençlerimiz, bizim geleceğimizdir. Bursa’nın her köşesinde eğitim kalitesinin artmasına yönelik çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz” dedi.

Gençlerin en iyi şekilde eğitilmelerinin değerine işaret eden Başkan Altepe, “Eğitim kurumlarımızın kalitesi de çok önemli. Uludağ Üniversitesi, Bursa’nın en önde gelen eğitim kurumlarından olmasının yanında Türkiye için de çok önemli. Fakültelerde yapılan çalışmaların desteklenmesini görev olarak görüyoruz. Bursa ve Türkiye’nin geleceğine yön verecek mimarların yetiştiği Mimarlık Fakültesi, artık yetmiyor ve yeni bir bina yapılması gerekiyordu. Mimarlık Fakültesi, 9 bin metrekare inşaatı alanıyla bu projeyi hazırladı. Mimarlık Fakültesi’ne yakışacak güzel bir eser kazandırılmış olacak. En kısa zamanda da inşallah açılışı yapalım istiyoruz” diye konuştu.

Görükle’de 1997 yılından bu yana faaliyet gösteren Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin ihtiyacı karşılamaması nedeniyle yapılması planlanan yeni ve modern fakülte binasına ilişkin projeler Mimarlık Fakültesi tarafından hazırlandı. İnşaat uygulamasının Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirileceği fakülte binası kapsamında derslik ve atölyeler, öğretim görevlisi odaları, toplantı salonları, Fakülte ve Mimarlık Bölümü idari odalar, kafeterya ve konferans salonu ile gerekli teknik mahaller yer alacak. Yapı, bodrum, zemin, 1 ve 2. Katlar ile teras katından oluşuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uludag-universitesi-mimarlik-fakultesi-icin-imzalar-atildi_156144.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!