Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Uludağ'ı Dünya Markası Yapmak için Sezon Sonunda Çalışmalar Başlıyor

Uludağ Milli Parkı 1. ve 2. Gelişim Bölgeleri İmar Planı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nca kabul edildi. Uludağ'ın çehresini değiştirerek, dünyaya açacak çalışmalara mayıs ayında başlanacak. Yeni plan çerçevesinde işletmelere mayıs ayına kadar süre verilirken, Uludağ'ın yönetimi ise Büyükşehir Belediyesi'ne devredilecek.

Zaman Gazetesi
1 Uludağ'ı Dünya Markası Yapmak için Sezon Sonunda Çalışmalar Başlıyor

Uludağ Milli Parkı 1. ve 2. Gelişim Bölgeleri İmar Planı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nca kabul edildi. Uludağ'ın çehresini değiştirerek, dünyaya açacak çalışmalara mayıs ayında başlanacak. Yeni plan çerçevesinde işletmelere mayıs ayına kadar süre verilirken, Uludağ'ın yönetimi ise Büyükşehir Belediyesi'ne devredilecek. Vali Harput, ruhsata uygun olmayan yapılara mayıs ayına kadar süre verdiklerini belirterek, bu tarihten sonra yeni imar planını uygulayacaklarını söyledi.

Uludağ Milli Parkı 1. ve 2. gelişim bölgelerinin kış turizmi sezon hazırlığı toplantısı, valilik binasında yapıldı. Bursa Valisi Şahabettin Harput, başkanlığında yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı A. Kamil Başar, ilgili kurum yetkilileri ve Uludağ bölgesindeki işletme sahipleri katıldı. Vali Şahabettin Harput daha sonra Uludağ'la ilgili toplantı hakkında basın mensuplarına açıklamada bulundu. Uludağ ile ilgili projenin Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından onaylandığını belirten Vali Harput, "Önümüzdeki dönemde, mayıs ayından itibaren yeni hazırlanan plan dahilinde, kademeli geçiş şekliyle planın hayata geçirilmesi planlanıyor. Sağlanan ortak mutabakat ile yetki büyükşehir belediyemize verilmişti. Şu an oluşturulan bu mutabakat istikametinde ve yasal düzenleme kesinleştiği taktirde Uludağ ile alakalı pek çok sorun sona erecektir." dedi.

Ruhsata uygun olmayan yapıların mayıs ayı sonuna kadar çalışmalarına müsaade edileceğini belirten Vali Harput, "Sezon sonundan itibaren hazırlanan imar planının faaliyete geçirilmesine başlayacağız. Öncelikle otopark olmak üzere içinde birçok aktivitenin bulunacağı büyük bir spor salonu, yazlık ve kışlık spor kampları, sosyal tesisler gibi birçok çalışmayı önümüzdeki sezonda devreye sokmaya çalışacağız." diye konuştu. Bursa Valisi Şahabettin Harput şu bilgileri verdi: "Avrupa'nın çoğu ülkesinde tek kart sistemi uygulanıyor. Kayak Federasyonu'na daha önceden tek kart ile ilgili müracaatımız olmuştu, fakat şu ana kadar herhangi bir cevap alamadık. Uludağ'daki işletme sahiplerimiz kendi aralarındaki bir mutabakatla güzel bir organizasyonu gerçekleştirmişler ve tek kart uygulamasını başlatmışlar."

Yapılan toplantıda, 2010-2011 sezonunda Uludağ'da herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için işletme sahipleri ve kurum yetkilileri ile görüş alışverişinde bulunan Vali Harput, sezon içinde oluşabilecek sıkıntıların giderilmesi noktasında yetkililere uyarılar yaptı.

ETİKETLER: çevre kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/uludagi-dunya-markasi-yapmak-icin-sezon-sonunda-calismalar-basliyor_84535.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • uludağda yeniden planlanan sorunların halledilmesi projesini destekliyor bursa valisi ve belediye başkanını kutluyor yeni projelerin hayata geçirilmesini temenni ediyorum. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!