Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ulukent'te Yeni Bir Proje daha

İzmir'in Karşıyaka bölgesi, Ulukent beldesi yeni yapılar ve konut projeleri ile gelişmeye devam ediyor. Ulukent Kooperatifler Birliği 750 konutluk toplu konut projesini tamamlamasının ardından şimdi de depreme dayanıklı 3 katlı yeni projesi ile Ulukent'de 186 konutluk bir site yapımına başladı.

Yeni Asır Gazetesiİzmir'in Karşıyaka bölgesi, Ulukent beldesi yeni yapılar ve konut projeleri ile gelişmeye devam ediyor. Ulukent Kooperatifler Birliği 750 konutluk toplu konut projesini tamamlamasının ardından şimdi de depreme dayanıklı 3 katlı yeni projesi ile Ulukent'de 186 konutluk bir site yapımına başladı.

24 ayda teslim edilecek konutların metro durağına yakın, deprem riskinden uzak ve 3 katlı olacağını belirten Ulukent Kooperatifleri Birliği Genel Başkanı ve İTO Yapı Kooperatifleri Meslek Komite Başkanı İbrahim Aldemir, "Hızla gelişen İzmir gecekondularla çevrili ve bu gecekonduların kent yenileme projeleri kapsamında ele alınması gerekiyor" dedi.

Haziran ayında Büyükşehir Belediye Başkanı ile yaptıkları toplantılarda bu konunun gündeme getirildiğini ve bir rapor halinde başkana sunulduğunu da belirten Aldemir, "Büyükşehir Belediyesi kent yenileme projelerini İzmir Ticaret Odası bünyesinde Yapı Kooperatifleri Komitesi ile işbirliği yaparak gerçekleştirebilir. İzmir hızla göç alıyor ve konut açığı büyüyor. Geçmişte Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği toplu konut projeleri ile bu açık kapatılıyordu. Ancak Büyükşehir'in toplu konut ve kent yenileme projelerine önderlik yapması zorunludur" diye konuştu. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/ulukentte-yeni-bir-proje-daha_71463.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!