Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Uluslararası Hobas Konferansı Bugün Antalya'da Başlıyor

Özdemir İnşaat ve Avusturyalı Hobas Engineering GMBH'nin ortaklaşa kurduğu Özdemir Hobas Boru Üretim AŞ'nin öncülüğünde ve dünyanın önde gelen kimy

Dünyab>Özdemir İnşaat ve Avusturyalı Hobas Engineering GMBH'nin ortaklaşa kurduğu Özdemir Hobas Boru Üretim AŞ'nin öncülüğünde ve dünyanın önde gelen kimyasal ve elyaf sektörü firmalarının sponsorluğunda düzenlenen uluslararası konferans bugün Antalya'da başlıyor. 21 Ekim'de sona erecek konferansa yaklaşık 250 katılımcı iştirak edecek.

Konferansta dünyanın birçok ülkesinde Hobas patentli CTP boru üreten firmanın bir araya gelerek son teknolojik gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulunmalarını hedefliyor.

Her yıl dünyanın bir başka ülkesinde düzenlenen "Geleneksel Uluslararası Hobas Konferansı"nın bu yılki sponsorları dünyaca ünlü kimyasal ve cam elyaf üreticilerinden PPG, Reichhold, Lonzagroup, Akzonobel, Degussa, Cray, Valley, Omya, Semperit, Frp Services-Company olacak.

Avusturya, Japonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Kazakistan, Almanya, Mısır, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, İsveç, İngiltere gibi ülkelerden katılımcıların iştirak edeceği Hobas Konferansı'na aynı zamanda Türkiye'nin önde gelen devlet kuruluşlarının ve yerel belediyelerin temsilcileri de katılıyor.

Deneyimler paylaşılacak

Antalya'daki konferansta biraraya gelen firmalar, sektörel bilgileri paylaşırken, farklı coğrafyalarda farklı iklim koşullarında CTP boruların gösterdiği davranış biçimleri ve arazi yapısına göre geliştirilen projeleri aktararak birbirlerinin deneyiminden yararlanmaya çalışacaklar.

Sadece Hobas şemsiyesi altındaki firmalara değil aynı zamanda CTP boru kullanıcılarına da açık olan bu konferansta CTP borularının pazar payıyla ilgili bilgiler verilirken, kullanıcı açısından yararlı olabilecek gelişmeler de aktarılacak.

Organizasyon yetkilileri, konferans ile hem dünyada hem de Türkiye'de pazar payı büyüyen CTP borularının kullanım nedenlerinin işleneceğini ve müşteri ihtiyaçlara yönelik yeni düzenlemeler gerçekleştirileceğini belirttiler.

Özdemir Hobas kapasitesini 300 km'ye çıkarmayı hedefliyor

Ankara merkezli Özdemir Hobas Boru Üretim ve Sanayi AŞ, halen vardiyalı çalışmalarla yıllık 150 km. olan üretim kapasitesini 300 km'ye çıkarmayı hedefliyor.

Merkez ofisi ve Afyon boru fabrikasında 50 kişiye istihdam imkanı sağlayan firma, cam elyaf takviyeli plastik boru fabrikasında ceşitli çaplarda basınçlı ve basınçsız borular ile bu borulara ilişkin muhtelif fitting ve manşonlar üretiyor.

Söz konusu üretim içme ve kullanma suyu isale ve dağıtım hatları, yağmur suyu drenajı, deniz deşarjları, sanayi tesisleri borulu sistemleri, kanalizasyon şebekeleri, tuzlu su arıtma ve soğutma suyu hatları, kapalı sistem sulama projeleri, hidroelektrik santralları basınçlı boru tahliye hatları, cebri borular, sondaj kuyuları, havalandırma şaftları ve kanalları ve menhol gibi alanlarda kullanılabiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uluslararasi-hobas-konferansi-bugun-antalyada-basliyor_19482.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!