Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Uluslararası İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer

Daha önce İstanbul Bienali’nde Uluslararası İlişkiler Koordinatörü olarak görev yapan Bige Örer, 2003 yılından beri İstanbul Bienali ekibinde çalışıyordu. 1977 doğumlu ve Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Örer, yüksek lisansını Fransa’da Toulouse Üniversitesi’nde İletişim Yönetimi üzerine yapmış,

Cumhuriyet Gazetesiİstanbul Kültür Sanat Vakfı, Uluslararası İstanbul Bienali Direktörlüğü’nü bundan böyle Bige Örer’in üstleneceğini açıkladı. 9. ve 10. İstanbul Bienalleri’nde direktörlüğü üstlenen Çelenk Bafra ise temmuz ayından itibaren İKSV bünyesinde Fransa 2009 Projesi Çağdaş Sanatlar Başlığı’nın sanatsal koordinasyonunu yürütecek ve güncel sanat alanındaki çalışmalarına bağımsız olarak devam edecek.

Daha önce İstanbul Bienali’nde Uluslararası İlişkiler Koordinatörü olarak görev yapan Bige Örer, 2003 yılından beri İstanbul Bienali ekibinde çalışıyordu. 1977 doğumlu ve Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Örer, yüksek lisansını Fransa’da Toulouse Üniversitesi’nde İletişim Yönetimi üzerine yapmış, ikinci yüksek lisansını Toulouse Mirail Üniversitesi’nde Sosyoloji bölümünde tamamlamıştır. Bige Örer, ayrıca İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın Avrupa Komisyonu kültür fonlarını değerlendirme uzmanı olarak da görev yapmaktaydı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uluslararasi-istanbul-bienali-direktoru-bige-orer_62224.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!