Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ulus’ta Durak Sıkıntısı Yaşanıyor

Ulus’ta Hacı Bayram Veli Caddesi ile Hükümet Caddesi arasında kalan bölüm, minibüsler için durak olarak ayrılmış. Hacı Bayram Veli Meydanı olarak da isimlendirilen yerde, yaklaşık olarak 10 ayrı hat bulunuyor. Bu hatlarda ise 400 civarında minibüsün çalıştığı belirtiliyor. Bu minibüslerin, tümüyle bu alana sığmadığı için Dışkapı’da bekletildiğine

Cumhuriyet ANKARA
2 Ulus’ta Durak Sıkıntısı Yaşanıyor

Ulus’taki minibüs durakları için bekleme alanı olarak ayrılan yerin yetersiz kalması, bölgede kelimenin tam anlamıyla “trafik keşmekeşi” yaşanmasına neden oluyor. Ulus’ta Hacı Bayram Veli Caddesi ile Hükümet Caddesi arasında kalan bölüm, minibüsler için durak olarak ayrılmış. Hacı Bayram Veli Meydanı olarak da isimlendirilen yerde, yaklaşık olarak 10 ayrı hat bulunuyor. Bu hatlarda ise 400 civarında minibüsün çalıştığı belirtiliyor. Bu minibüslerin, tümüyle bu alana sığmadığı için Dışkapı’da bekletildiğine vurgu yapılıyor. Birçok minibüs hattı ise yer darlığı sebebiyle yolu ya da kaldırımları durak olarak kullanıyor. Hükümet Caddesi boyunca birçok farklı minibüs hattı, yol kenarlarında bekliyor.

Diğer yandan alandaki bir minibüs hattı yer sorunu nedeniyle yerini başka hatlarla paylaşmak zorunda kalıyor. Bu nedenlerle her iki caddede iki olan şerit sayısı bire düşmüş. Caddedeki işyerlerinin önüne park eden sivil araçlar ise minibüslerin geçişini engelliyor. Caddeden geçen sivil araçlar da minibüs trafiğine eklenince sıkışıklık artıyor, korna sesleri yükseliyor. Yerin dar olması yüzünden manevra olanağının sınırlı olması, minibüslerin duraklarından çıkıp Hükümet Caddesi güzergâhına geçmelerinde zorluk yaşatıyor. Minibüsler bu nedenle beklemek zorunda kalıyor bu da sinirlerin gerilmesine, tartışmaların yaşanmasına yol açıyor. Minibüs sahipleri ise tek bir ağızda birleşmişler gibi özetle “burası dolmuş durağı olacak yer değil” diyorlar.

Akşamları yoğunluk artıyor

Yaşanan trafik karmaşası havanın kararması ile daha da artıyor. Evlerine gitmek için birçok yurttaş, araçlarıyla bu yolu tercih ediyor. Trafik yoğunluğu dolayısıyla bu saatlerde çevreden korno sesleri yankılanıyor. Akşam saatlerinde durak çevresine sebze ve meyve satmak için açılan seyyar tezgahlar da yolu daraltılyor. Diğer yandan akşam saat 19.00’dan sonra bölgede güvenlik olaylarında artış olduğu belirtiliyor. Akşam saatlerinde evlerine gitmek için burayı tercih eden yolcular; tinerci, yankesici ve gaspçıların kol gezmesinden şikayeçi.

Minibüsçülerin ifadelerine göre ise bu karmaşanın giderilmesi için içinde minibüs durakları ile çok katlı otoparkın da yer alacağı alışveriş merkezinin yapılması sözünün tutulması. Ancak bu konuda henüz bir netlik olmadığını dillendiriyorlar. Esnaf bir an önce bu sözün tutulmasını ve kendileri için daha geniş ve daha rahat edebilecekleri bir alan verilmesini istiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ulusta-durak-sikintisi-yasaniyor_64355.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • bu melih gökçek ancak esnafla uğraşıyor; yok dolmuşları kaldıracam yok büyültecem YANITLA
  • Bırakın ya biz de orada dolmuşcuyuz. Ne yapalım, nasıl çözüm bulalım? Biz de o kadar memnun değiliz. Keşke eskisi gibi aşağı durakta olsak... YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!