Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Un Fabrikası Sanatla Hayat Buldu

Denizli’de 150 yıl önce İktisat Dakik Fabrikası olarak hizmet veren Merzeci Un Fabrikası, restore edilerek sanat ve kültür merkezi olarak yeniden hizmete açıldı.

yapi.com.tr
Un Fabrikası Sanatla Hayat Buldu

15 yıl önce terk edilen ve İktisat Dakik Fabrikası olarak hizmet veren 150 yıllık Merzeci Un Fabrikası, Denizli Belediyesi tarafından restore edilerek, kültür ve sanat merkezi olarak hizmete açıldı.

Denizli Belediyesi kent belleğinde önemli bir yeri olan Merzeci Un Fabrikası'nın restorasyonunu tamamlandığını açıklayan Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, şu ana kadar birçok tarihi yapıyı restore ederek yeniden ayağa kaldırdıklarını ve hiç bir tarihi değerin yok olmasına müsaade etmeyeceklerini belirtti.

Merzeci Un Fabrikası’nın sanat ve kültürel etkinliklerinr yapılabileceği bir merkez haline getirdiklerini belirten Belediye Başkanı Zolan, “Merzeci Un Fabrikası da ayakta kalarak bizlere ulaşan birkaç tarihi değerimizden biri. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan projesi onaylandıktan sonra çalışmalara başladık. 10-15 yıldır terk edilmiş durumda olan Merzeci Un Fabrikası'nda kısa bir süre içerisinde yapılan düzenlemeler ile restorasyon tamamlandı. İstiyoruz ki burası yaşayan bir mekan olsun. Gençlerimize burada çeşitli kurslar verilsin. Sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenlensin” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/un-fabrikasi-sanatla-hayat-buldu_112731.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!