Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Unit, Tekfen'le El Ele 350 Milyon $ Enerjiye

Hollanda, Belçika ve Lüksemburg merkezli Türk enerji yatırım şirketi Unit Investment, Tekfen Holding'in iştiraki Tekfen İnşaat ile Yusufeli ve Erzincan'da kurulacak toplam 286.8 megawattlık (MW) hidroelektrik projelerinin taahhüt işleri için görüşmelerde bulunuyor.

Sabah Gazetesi
Unit, Tekfen'le El Ele 350 Milyon $ Enerjiye

Hollanda, Belçika ve Lüksemburg merkezli Türk enerji yatırım şirketi Unit Investment, Tekfen Holding'in iştiraki Tekfen İnşaat ile Yusufeli ve Erzincan'da kurulacak toplam 286.8 megawattlık (MW) hidroelektrik projelerinin taahhüt işleri için görüşmelerde bulunuyor. Unit Investment yetkililerinin verdikleri bilgide, Tekfen ile görüşülen ilk projenin Yusufeli Arkun'da Çoruh nehri üzerinde 237 MW kurulu güce sahip bir hidroelektrik santrali ve 14 km uzunluğunda bir tünel olduğunu, diğer projenin ise Erzincan Bağıştaş köyünde Karasu üzerinde Keban'ın yukarısına inşa edilecek 49 MW gücünde bir regülatör projesi olduğunu söylediler.

Açıklama yapan yetkili, "Tekfen ile görüşmeler sürüyor. İnşaatlara bu yıl başlamayı hedefliyoruz. Arkun projesini 2013 başlarında, Bağıştaş II projesini de 2011 sonunda tamamlamayı planlıyoruz" diye konuştu. Her iki projenin 350 milyon dolar tutarında olabileceğini belirten yetkili "Ancak bu rakam biraz daha artabilir, sözleşme kesinleşmediği için nihai rakam belli değil" dedi. Unit Investment, bu iki projeden ayrı olarak Sinop Boyabat'ta Kızılırmak üzerinde kurulacak 510 MW gücünde ve yatırım tutarı 750-800 milyon dolar olan bir proje üzerinde de çalışıyor. Bu projede Unit, Doğuş ve Doğan Holding ile eşit ortaklıklara sahip bulunuyor. Bu santralin taahhüt işlerinin Doğuş İnşaat tarafından yapılacağını söyleyen Unit yetkilileri santralin 2012 sonunda devreye alınmasının planlandığını söylediler.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/unit-tekfenle-el-ele-350-milyon--enerjiye_67546.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!