Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ünlü Mimarın Adını Kullanıp Dolandırdı

Haliç Metro Geçiş Köprüsü, Galatasaray Adası, Mydonose Showland, Martı projelerine imza atan mimar Hakan Kıran, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne müracaat ederek, kendi adını kullanan bir kişinin proje onaylatmak isteyen Dr. Erdinç Tunç’tan 8 bin TL para alarak ortadan kaybolduğunu söyledi.

Milliyet Gazetesi
Ünlü Mimarın Adını Kullanıp Dolandırdı

ürkiye ve Avrupa’da önemli tasarımlara imza atan mimar Hakan Kıran’ın adını kullanarak bir doktoru dolandırdığı iddia edilen Mehmet Hakan Ö. (46) yakalandı. Haliç Metro Geçiş Köprüsü, Galatasaray Adası, Mydonose Showland, Martı projelerine imza atan mimar Hakan Kıran, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne müracaat ederek, kendi adını kullanan bir kişinin proje onaylatmak isteyen Dr. Erdinç Tunç’tan 8 bin TL para alarak ortadan kaybolduğunu söyledi.

‘Parayı aldı, kayboldu’

Polis soruşturma başlattı ve Ufuk Üniversitesi Anatomi Bilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak çalışan Erdinç Tunç’un ifadesini aldı. Tunç, şunları söyledi:

“Tunç Toksoy Sağlık ve Reklam Hizmetleri isminde bir firmam var. Lale Durak projesi adı altında bir çalışmamız vardı. Bu iş belediyeyle yapılan görüşmelerimiz sırasında duraklama dönemine girmişti. Bu sırada kendisini mimar Hakan Kıran olarak tanıtan kişiyle tanıştım. Bana projeyi belediyeden onaylatabileceğini söyledi. Birlikte bu işi yapmaya karar verdik. Belediyeye yatıracağı harçların karşılığı olarak benden 24 bin lira istedi. Paranın yarısını kendisinin karşılayacağını söyledi. Daha sonraki görüşmelerimizde 8 bin TL’nin yeteceğini söyledi. Parayı verdikten sonra kayboldu. Yaptığım araştırmalarda onun sahte mimar Hakan Kıran olduğunu anladım.”

Soruşturmada kendisini Hakan Kıran olarak tanıtan kişinin sigortacılık yapan Mehmet Hakan Ö. olduğu tespit edildi ve gözaltına aldı.

Başka vukuatı var

Sorgusunda kendisine yöneltilen iddiaları kabul etmeyen Mehmet Hakan Ö., “Ben mimar Hakan Kıran’ı hiç tanımam. Doktor Erdinç Tunç’u da 2 kez gördüm. Kimseden para almadım” dedi. Polis tarafından gözaltına alınan Mehmet Hakan Ö.’nün daha önce bir reklam firmasını da 200 bin dolar dolandırdığı iddiasıyla hakkında dava açıldığını tespit etti. Yapılan işlemlerdeki pürüzleri çözeceğini söyleyerek firmaya danışman olan ve 250 bin dolar para aldığı iddia edilen Mehmet Hakan Ö.’yle ilgili İstanbul Adliyesi’ndeki dava sürüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/unlu-mimarin-adini-kullanip-dolandirdi_76136.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!