Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ünlülerin Villaları İcralık Oldu

Bodrum’un Bitez Beldesi’nde AKTUR Sarnıç Evleri’nde ‘sözleşmeyle’ villa alan 98 kişi ortada kaldı. Villalar, Yapı Endüstri A.Ş.’nin iki ayrı bankaya olan kredi borcu nedeniyle bugün icra kanalıyla satışa çıkarılıyor. Villaları icralık olan 98 kişi arasında pek çok ünlü isim de yer alıyor.

Radikal Gazetesi
Ünlülerin Villaları İcralık Oldu

Bodrum’un Bitez Beldesi’nde AKTUR Sarnıç Evleri’nde ‘sözleşmeyle’ villa alan 98 kişi ortada kaldı. Villalar, Yapı Endüstri A.Ş.’nin iki ayrı bankaya olan kredi borcu nedeniyle  bugün icra kanalıyla satışa çıkarılıyor. Villaları icralık olan 98 kişi arasında pek çok ünlü isim de yer alıyor.

Kurucuları arasında merhum 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın da bulunduğu AKTUR Turizm Endüstri A.Ş., Bitez Beldesi’ndeki biri 16 diğeri 28 dönümlük iki arsasını kat karşılığı villa yapılmak üzere 2002 yılında Yapı Endüstrisi A.Ş.’ye verdi. Yapı Endüstri A.Ş., arsalardan birine 152, diğerine 98 denize sıfır, lüks villa yaptı. Yapı Endüstrisi A.Ş., kendi payına düşen 98 villayı, 2005 yılında eski Türkiye güzellerinden Arzum Onan, eşi Mehmet Aslantuğ, 7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in kızı Miray Göksu, modacı Uğurkan Erez, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Gökşen, Robenson Club Yönetim Kurulu Başkanı Metin Acet, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rektörü Ahmet Acar, TEKFEN’in CEO’su Ümit Özdemir, Tarman Giyim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tarman ve eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Şinasi Altıner gibi ünlü birçok ismin de aralarında bulunduğu kişilere 150 ile 200 bin dolar karşılığında sözleşmeyle sattı.

‘Sahiplerine satılır’

Yapı Endüstrisi A.Ş., daha sonra iddiaya göre iskân ruhsatı olmadığı ileri sürülen villaların bulunduğu arsayı, İstanbul’da yapacağı inşaatlar için kredi çektiği iki bankaya (Asya ve Akbank) 21 milyon YTL karşılığında ipotekledi. Ancak Yapı Endüstrisi A.Ş., bankalara olan kredi borcunu ödeyemedi. Bunun üzerine bankalar, geçen mayıs ayında arsaya haciz gönderdi. Haczedilen 24 bloktan oluşan 98 villa, Bodrum 2’nci İcra Müdürlüğü tarafından bugün yapılacak açık artırmayla, 20 milyon 300 bin YTL başlangıç fiyatıyla satışa çıkarılacak.

AKTUR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nabi Çakar, ekononik krizin kat karşılığı anlaştıkları Yapı Endüstri A.Ş.’yi de vurduğunu belirterek, “Bankadan aldığı krediyi ödeyemeyen müteahhit firma, Sarnıç Evleri’ni geçmişte çok ekonomik fiyata ünlü isimlere satmıştı. Bugün o villaları satın alanlar mağdur duruma düştü. Sanıyorum icranın satışa çıkardığı daireleri, banka alıp, sahiplerine yeniden satacak” dedi.

Yapı Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Süha Yılmaz’ın ise konuyla ilgili açıklama yapmayacağı söyledi. Villaların icradan satışı ile ilgili ayrıntılar, ‘www.icralar.com’ adlı internet sitesinden duyuruldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/unlulerin-villalari-icralik-oldu_65217.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!