Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Urla'nın Altyapısı için 2.4 Milyon TL Harcanacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 25.4 kilometrelik son kanal hattıyla birlikte, turistik ilçe Urla'daki 225 kilometrelik kanalizasyon şebekesinin tamamını atıksu arıtma tesisine bağlayacak. Urla'nın en büyük problemlerinden altyapı sorununu, hizmete aldığı Yüksek Teknoloji ve Urla Biyolojik Atıksu Arıtma tesisleri ile çözen İzmir Büyükşehir Belediyesi

Yeni Asır Gazetesi
Urla'nın Altyapısı için 2.4 Milyon TL Harcanacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 25.4 kilometrelik son kanal hattıyla birlikte, turistik ilçe Urla'daki 225 kilometrelik kanalizasyon şebekesinin tamamını atıksu arıtma tesisine bağlayacak. Urla'nın en büyük problemlerinden altyapı sorununu, hizmete aldığı Yüksek Teknoloji ve Urla Biyolojik Atıksu Arıtma tesisleri ile çözen İzmir Büyükşehir Belediyesi şimdi de ilçede 2'nci etap kanal çalışmalarına da başlama kararı aldı. 25.4 kilometrelik kanal yatırımı ile Urla merkez, İskele, Çeşmealtı, Zeytinalanı ve Şirinkent mahallesinde eksik kalan ve fosseptikle toplanan evsel atıklar, sağlıklı bir kanal sistemine kavuşturulacak.

Kurulacak hat, sanayi sitesi ile Urla Özbek yolunda bulunan TOKİ konutlarının yanında yapılacak olan atıksu terfi merkezinde toplanacak. Buradan da pompa ile mevcut sisteme bağlayacak. Bu amaçla çıkılan ihaleyi kazanan firma, 2 milyon 405 bin 921 TL ihale bedeliyle Urla'nın atıksu kanal yapım işini tamamlayacak. Yer teslimin ardından hemen başlayacak çalışmaların bir yıl içinde tamamlanması hedeflendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/urlanin-altyapisi-icin-2-4-milyon-tl-harcanacak_81187.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!