Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Uşak, Afyon, Kütahya Arasında Bölgesel Havaalanı Kurulacak

Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya'nın ortasına kurulacak Zafer Havaalanı ile ilgili bilgi veren Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, çok az iş kaldığını ve yakın zamanda ihaleye çıkılacağını belirtti.

Zaman Gazetesi
Uşak, Afyon, Kütahya Arasında Bölgesel Havaalanı Kurulacak

b>Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya'nın ortasına kurulacak 'Zafer Havaalanı' ile ilgili bilgi veren Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, çok az iş kaldığını ve yakın zamanda ihaleye çıkılacağını belirtti.

Eroğlu, "Sadece Uşak Havaalanı ile olmuyor. Haftada bir iki seferle de olmuyor. Bu ancak müşterek bir havaalanıyla çözülür. Değerli milletvekillerimizin de katkılarıyla Uşak'a da çok yakın bir yerde, üç ilin ortasına bir havaalanı planlandı. Gelmeden önce Ulaştırma Bakanımız'la görüştüm, Zafer Havaalanı ile ilgili işlemlerin bitmek üzere olduğunu söyledi" açıklamasında bulundu.

Bakan Eroğlu, ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Uşak'ta ilin problemlerini genel müdürlerle birlikte masaya yatırıyor. Kendisini aynı zamanda Uşak'ın bir milletvekili olarak hissettiğini dile getiren Eroğlu, buraya çok büyük yatırımlar yaptıklarını açıkladı. 2003 ile 2007 yılları arasında iki baraj, göletle ve sulama tesisi inşa edildiğini belirten Eroğlu, proje safhasında bir gölet ve üç sulama tesisi bulunduğunu söyledi. Planlama safhasında da bir sulama ve bir içme suyu temin tesisi olduğunu aktaran Eroğlu, yatırım programında ise yedi sulama, bir içme suyu, bir gölet ve iki taşkın koruma tesisi bulunduğunu kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/usak-afyon-kutahya-arasinda-bolgesel-havaalani-kurulacak_60639.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!