Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Uşak' ta Tapular Dağıtılıyor

Uşak Belediye Meclisi, konutların bulunduğu Hazine arazisi ile mülkiyeti belediyeye ait kültür merkezi alanının takasını onayladı. Uşak Kema

Yeni Asır
Uşak' ta Tapular Dağıtılıyor

b>Uşak Belediye Meclisi, konutların bulunduğu Hazine arazisi ile mülkiyeti belediyeye ait kültür merkezi alanının takasını onayladı.

Uşak Kemalöz Mahallesi Değirmendere Mevkii'ndeki 2 bin 400 konutun yer aldığı 52 bloktan 31'inin tapuları bu ay sonuna kadar sahiplerine dağıtılacak. Uşak Belediye Meclisi, bu amaçla konutların bulunduğu Hazine arazisi ile arsa mülkiyeti belediyeye ait kültür merkezi alanının takası ile ilgili kararı onayladı.

Sorun çözüldü
Belediye Başkanı Mesut Apaydın, "Bizim dönemimizden önce yapılan 2 bin 400 konutluk toplu konut alanı sorununu çözmüş bulunuyoruz. Milli Emlak Genel Müdürlüğü 31 taşınmaz mal için birebir takas işlemlerini onayladı. Belediye meclisi de bu takasa onay verdi. Belediye olarak takas işlemlerinin tamamlanmasının ardından iki hafta içersinde 31 taşınmazın tapularını vereceğiz" diye konuştu.

52 Blokluk alanda 31 bloğun tapularını vereceklerini dile getiren Başkan Apaydın, "Geriye kalan 21 bloğun sorunu için görüşmeler devam ediyor. Eğer bu bloklar da inşaatına başlasalardı sorunu çözecektik. Ama bunlar herhangi bir inşaata başlamadığı için arsaların takası konusunda görüşmeler devam ediyor" dedi.

Ağaçandırılacak
Uşak Yapı Kooperatifleri Birliği Başkanı Birol Diniz, "Uşak Belediyesi 6 yıldır devam eden sorunun çözümlenmesi için yoğun çalışma yaptı. Bu çalışmaların ödülünü aldık. Şimdi konutlarımızın tapularını almaya geldi. En kısa sürede tapularımızı alıp inşaatları tamamlayacağız. İnanıyorum ki gelecek yıl burada vatandaşlarımız oturmaya başlayacak. Biz çevre düzenlemesi için çalışmalar başladık. Geçen yıl bin 500 ağaç diktik. Daha da dikeceğiz. Toplu konut bölgesi tamamiyle bittiğinde Ankara'nın Çankaya'sını Uşak'ta yapmış olacağız" diye konuştu.


http://www.yapi.com.tr/haberler/usak-ta-tapular-dagitiliyor_20504.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!