Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Üsküdar – Beykoz Trafiğini Rahatlatacak Proje

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek Beylerbeyi Tünel Çıkışı Altgeçit, Kavşak ve Bağlantı Yolları Uygulama Projesi ile bölgedeki trafik yoğunluğu çözülecek. Proje ile Beylerbeyi – 1.Boğaz Köprüsü akımının sürekliliği sağlanırken, proje kapsamında önerilen altgeçit ile Üsküdar – Beykoz trafik akışı kesintisiz olarak

yapi.com.tr
Üsküdar – Beykoz Trafiğini Rahatlatacak Proje

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hayata geçirilecek Beylerbeyi Tünel Çıkışı Altgeçit, Kavşak ve Bağlantı Yolları Uygulama Projesi ile bölgedeki trafik yoğunluğu çözülecek. İBB'nin web sitesinde yer alan habere göre, projeyle Beylerbeyi – 1.Boğaz Köprüsü akımının sürekliliği sağlanırken, proje kapsamında önerilen altgeçit ile Üsküdar – Beykoz trafik akışı kesintisiz olarak işleyecek. Beylerbeyi sarayı önünde projelendirilen dönel ada ile mevcut durumda sağlanamayan U dönüşleri sağlanabilecek. Gerekli yerlere istinat duvarları, yaya merdivenleri ve yeşil alanlar önerilerek projenin çevre ile uyumu sağlanacak.

Kavşak bölgesindeki yayaların daha güvenli geçişini sağlamak için ise yaya alt geçitleri projelendirildi. Böylece sahil yolundan metrobüse ve tam ters istikamette giden yaya hareketlerinin de güvenli ve konforlu bir şekilde devamlılıkları sağlanacak. Üsküdar yönündeki mevcut tüneli kullanan otobüsler için de standart durak cepleri oluşturularak toplu taşıma araçlarının sebep olduğu duraklamaların önüne geçilecek.

Proje ile mevcut yollar, yürürlükteki karayolu standartlarına ve bölgenin ihtiyaçlarına göre genişletilerek; 1 adet karayolu altgeçidi, 2 adet yaya altgeçidi, 1 adet yaya merdiveni ve istinat duvarları yapılacak.

Proje kapsamında yaklaşık olarak 1,6km yol, 600m2 sanat yapısı ve 3000m2 kazıklı istinat duvarı, betonarme duvar ve toprakarme duvar projelendirildi.

Proje hayata geçirildiğinde, sinyalize kavşaktan kaynaklanan trafik akışındaki düzensizlikler giderilmiş olacak ve yaya sirkülasyonu emniyetli ve konforlu bir şekilde sağlanacak. Ayrıca beklemelerden kaynaklanan zaman kayıpları da minimize edilerek kesintisiz, konforlu ve güvenli bir trafik sağlanmış olacak.

Mevcut yol şu anda Üsküdar- Çengelköy istikametinde bir şerit gidiş bir şerit geliş olmak üzere hizmet veriyor. Projelendirilen kavşakta ise Üsküdar-Beylerbeyi ve Sahil Yolu-D100 akımları 3 fazlı sinyalize olarak çalışıyor. Sinyalizasyon özellikle yoğun saatlerde tıkanmalara ve kuyruklanmalara neden oluyor. Ayrıca trafiğin yoğunlaştığı saatlerde Boğaziçi Köprüsü’ndeki sıkışıklık da mevcut sinyalize kavşağa kadar ulaşarak kavşak işleyişini ve trafik sürekliliğini olumsuz etkiliyor.

ETİKETLER: kent ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/uskudar--beykoz-trafigini-rahatlatacak-proje_82457.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!