Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Üsküdar – Ümraniye Metro İhalesine Yoğun İlgi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy Metro Hattı’nın ihalesine yerli ve yabancı ortak girişimler 11 ayrı teklif verdi. 15-20 gün içinde sonucu açıklanacak 298 milyon 991 bin euro muhammen bedelli ihaleye, en düşük teklifi 198 milyon 303 bin euro ile Ünal Akpınar İnş. + Akpınar Yapı Sanayi A.Ş İş

yapi.com.tr
Üsküdar – Ümraniye Metro İhalesine Yoğun İlgi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Üsküdar – Ümraniye – Tepeüstü – Çekmeköy Metro Hattında ilk adımı attı. Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy Metro Hattının ilk etabı olan Üsküdar – Ihlamurkuyu arasının inşası için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Merter’deki Ek Hizmet Binasında ihale yapıldı. 38 firmanın dosya aldığı ihaleye 298 milyon 991 bin 883 euro muhammen bedelli ihaleye 11 ayrı ortak girişim teklif verdi.

İhaleye en düşük teklifi 198 milyon 303 bin euro ile Ünal Akpınar İnş. İmlt. San. Ve Tic.A.Ş+Akpınar Yapı Sanayi A.Ş İş Ortaklığı verdi. İkinci düşük teklifi 209 milyon 794 bin 456,69 euro ile Öztaş İnş. İnşaat Malz. Tic. A.Ş. + Comsa Sa + Albayrak Turizm Seyahat İnş. Tic. A.Ş. İş Ortaklığı, üçüncü en düşük teklif ise 228 milyon 611 bin 860 euro ile Yertaş İnş. Tur. San. Ve Maden Tic. Ltd. Şti. + Palet İnşaat Ve Ticaret A.Ş. İş Ortaklığı verdi.

Sonuç 15-20 gün içinde açıklanacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Dursun Balcıoğlu’nun başkanlığını yaptığı İhale Komisyonu’a yerli ve yabancı konsorsiyum tarafından verilen 11 ayrı teklif açıklandı. Basın mensuplarının da takip ettiği ihalenin komisyonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhale İşleri Müdürü Mehmet Sabri Erten, Raylı Sistem Müdürü Yalçın Eyigün, Ulaşım Planlama Müdürü Atilla Alkan ile Belediye Encümeni temsilcileri de yer aldı.

Teklif mektuplarının açılmasının ardından bilgi veren İhale Komisyonu Başkanı Ulaşım Daire Başkanı Dursun Balcıoğlu, tekliflerin ve yeterlilik kriterlerinin 15-20 gün içinde değerlendirilerek sonucun açıklanacağını söyledi. Balcıoğlu, “Teklifler belgelerinize göre değerlendirilecek. Sonuçlar yazılı olarak tarafınıza bildirilecek ve kamuoyuna açıklanacaktır” dedi.

İnşaat 40 ayda tamamlanacak

Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy Metro Hattı’nın ihalesi yapılan kaba inşaatının 780 günde (26 ay) tamamlanması hedefleniyor. İkinci aşamadaki inşaat ve elektromekanik sistemle birlikte işin toplam süresi ise yaklaşık 40 ay sürecek. Bu iş için Avrupa Yatırım Bankasından temin edilen 500 milyon euro kredi kullanılacak. Bu krediyle 1. ve 2. aşama inşaatları bitirilebilecek.

Üsküdar – Ümraniye - Çekmeköy Metro hattı, yaklaşık 17 km uzunluğundaki ana hat tünelleri ve üzerinde delme ve aç - kapa tipinde toplam 16 adet istasyonu bulunan, ayrıca depo sahası ve depoya bağlanan 2 bin 750 metre bağlantı tünelini de içeren bir raylı toplu taşıma sistemi olarak projelendirildi.

İhale, Üsküdar – Çekmeköy Metro Hattı’nın Üsküdar’dan başlayan ve Altunizade-Ümraniye güzergâhını takip ederek Ihlamurkuyu (Tepeüstü mevkii) İstasyonunda sona eren toplam 12,1 km’lik delme tünel ve 11 adet istasyondan oluşan 1. Kısmının inşaat yapım işlerini kapsıyor. Ihlamurkuyu (Tepeüstü)’dan Çekmeköy’e kadar kalan kısmın inşaat ihalesinin ise Mayıs 2011’de gerçekleştirilmesi planlanıyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/uskudar--umraniye-metro-ihalesine-yogun-ilgi-_86004.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!