Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Üst Düzey Yöneticiler, Doların Yönünün Yukarı Olacağı Görüşünde

SPK'nın, 170 üst düzey yönetici tarafından yanıtlanan Beklenti Anketi yayımlandı. Üst düzey yöneticiler, bu ay borsa ve faizde önemli bir değişim beklemezken, doların yönünün yukarı olacağı görüşünde.

yapı.com.tr
Üst Düzey Yöneticiler, Doların Yönünün Yukarı Olacağı Görüşünde

Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) eylül ayı beklenti anketine göre, katılımcıların yüzde 45'i bu ay, yüzde 34'ü gelecek 6 ay Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksine ilişkin değişim beklemezken, yıllık dönem için artış beklentisine sahip katılımcıların oranı ise yüzde 56 oldu. Dünya Gazetesi'nin haberine göre, SPK'nın, 170 üst düzey yönetici tarafından yanıtlanan 2015 Eylül Ayı Beklenti Anketi yayımlandı.

Ankete göre, katılımcıların yüzde 49'u bu ay gösterge bono faiz oranının aynı kalacağını belirtirken, yüzde 62'si gelecek altı ay, yüzde 45'i de gelecek bir yılda artış öngörüyor.


BIST 100 endeksine ilişkin, katılımcıların yüzde 45'i bu ay, yüzde 34'ü gelecek altı ay değişim beklemezken, yıllık dönem için artış beklentisine sahip katılımcıların oranı da yüzde 56 olarak belirlendi.

Katılımcıların yüzde 54'ü bu ay, yüzde 67'si gelecek altı ay ve yüzde 45'i gelecek 1 yıllık dönem için ABD dolarında artış bekliyor.

Euroda artış bekleyen katılımcıların oranı ise söz konusu dönemler için sırasıyla yüzde 53, yüzde 60 ve yüzde 44'e ulaştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ust-duzey-yoneticiler-dolarin-yonunun-yukari-olacagi-gorusunde_135365.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!