Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Üstünde Yarış, Altında Alışveriş Yapılacak

Avrupa'nın en büyük oto alışveriş merkezi projesi Autopia'nın inşaatına başlandı. Mimar Gökhan Avcıoğlu ve Dara Kırmızıtoprak'ın, üstünü yarış pist olarak tasarladığı ve Alışveriş merkezi Otomobil Dünyası İnşaat Turizm Sanayi A.Ş tarafından inşa edilen Autopia, Türkiye'nin bu alanda yapılmış ilk projesi olma özelliğini taşıyor.

yapi.com.tr
1 Üstünde Yarış, Altında Alışveriş Yapılacak

vrupa'nın en büyük oto alışveriş merkezi projesi Autopia'nın inşaatına başlandı. Üstü yarış pist olarak tasarlanan ve Alışveriş merkezi Otomobil Dünyası İnşaat Turizm Sanayi A.Ş tarafından inşa edilen Autopia, Türkiye'nin bu alanda yapılmış ilk projesi olma özelliğini taşıyor.

İstanbul Beylikdüzü'nde yaklaşık 47 bin metrekare üzerine 185 bin metrekare inşaat alanı ile kurulacak olan Autopia, birinci ve ikinci el otomobil galerileri, yetkili servisler, yedek parça ve aksesuar mağazaları yanında otomobil müzayede salon, kafe ve restoran gibi olanaklar sunacak. Mimar Gökhan Avcıoğlu ve Dara Kırmızıtoprak tarafından tasarımı yapılan proje, mimari açıdan da ilklere imza atacak. Alışveriş merkezinin üstü pist olarak tasarlanıyor. Pist hem test sürüşleri hem de ünlü yarışçıların gösterileri için kullanılacak. Alışveriş merkezinin tüm katlarına otomobille çıkılabilecek.

Yalnızca Amerika'da benzeri bulunan Autopia Otomobil Alışveriş Merkezi'nin tanıtım toplantısı Four Seasons Otel'de gerçekleştirildi. Proje Yöneticisi Yelda İpekli toplantıda yaptığı konuşmada, oto alışveriş merkezinin içerisinde otomobil adına akla gelen her şeyin yapılacağını söyledi. Sıfır ve ikinci el otomobil galerilerinin olacağı alışveriş merkezinin yapımında modifiye tutkunlarına kadar her şeyin düşünüldüğünü belirten İpekli, "Alışveriş merkezinin üstü yarış pisti olacak. Bu bir ütopya idi. Otomobil ile birleşince adı 'Autopia' oldu. Bu proje Türkiye'nin otomobil alanında en büyük projesidir." dedi.

İpekli, alışveriş merkezinde satış ve kiralama işlemlerinin de başladığını belirtti. İkisi yer altında toplam beş katta 125 bin metrekare satılabilir ve kiralanabilir alanda, 200 metrekareden 850 metrekareye kadar çeşitli büyüklüklerde 280 mağazaya sahip olacak alışveriş merkezinin 2011 yılında hizmete girebileceğini belirten İpekli, şu anda otomotiv firmalarından yoğun talepler geldiğine dikkat çekti.

Tanıtım toplantısında, projenin mimarları Gökhan Avcıoğlu ve Dara Kırmızıtoprak da alışveriş merkezi hakkında bilgi verdi. Bir çok girişin olacağı merkezde, otomobil tutkunlarının başını döndürecek güzellikte özellikler yer alacağını belirten ikili, daha sonra toplantıya katılan basın mensuplarıyla otomotiv firması yetkililerinin sorularını yanıtladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ustunde-yaris-altinda-alisveris-yapilacak_75185.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • mrb sn yetkili, mağaza fiyatları nedir satın almak istiyorum teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim. 34erol@mynet.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!