Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ütopya Mimarlık'tan Radikal'in Haberine Düzeltme

Ütopya Mimarlık'tan Radikal Gazetesi'nin "Sur dibinde kepçelerle operasyon" haberine düzeltme geldi. Firmadan yapılan açıklamada, Ütopya Mimarlık'ın 2007 yılında kurulduğu vurgulanarak, 2005 yılında yapılan proje ihalesini alan firmaya sadece mimari tasarım ve 3D tasarım konusunda alt taşaronluk yaptığına dikkat çekildi.

yapi.com.tr
Ütopya Mimarlık'tan Radikal'in Haberine Düzeltme

Ütopya Mimarlık'tan Radikal Gazetesi'nin "Sur dibinde kepçelerle operasyon" haberine düzeltme geldi. Firmadan yapılan açıklamada, Ütopya Mimarlık'ın 2007 yılında kurulduğu vurgulanarak, 2005 yılında yapılan proje ihalesini alan firmaya sadece mimari tasarım ve 3D tasarım konusunda alt taşaronluk yaptığına dikkat çekildi. Haberden, inşaat işinin de Ütopya Mimarlık tarafından gerçekleştirildiği gibi bir sonuç çıktığının ifade edildiği açıklamada, oysa 2011'de yapılan bir ihale ile işin bir inşaat firmasına verildiği anımsatıldı.

Haber metnindeki avan projenin onaylanmadığı iddialarının da gerçekleri yansıtmadığının kaydedildiği açıklamada, avan projenin 01 Haziran 2010 tarihinde onaylandığı, hatta Fatih Belediyesi'nin çıktığı 2. ihalenin adının da "Fatih İlçesi Ayvansaray Mahallesi Yenileme Alanının Onaylı Avan Projesine Göre Uygulama Projelerinin Hazırlanması ve Uygulama Yapım İşi" olduğu hatırlatıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/utopya-mimarliktan-radikalin-haberine-duzeltme_91295.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!