Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Uyanıklık Yetmedi

Denizli Sümer Mahallesi İzmir Yolu üzerindeki yıkım kararı bulunan biri giriş üç katlı binayı, sahibinin uyanıklığı kurtaramadı. Nargile salonu ruhsatı bulunan ikinci katını mescide çevirip, daha sonra çatısına minare ve kubbe dış yüzeyine de mozaikle, Atatürk’ü Kocatepe’yken gösteren fotoğrafını yaptıran bina sahibi Ömer Palay, yıkımı

Hürriyet Ege
Uyanıklık Yetmedi

Denizli’de Ömer Palay nargile salonu ruhsatı aldığı binayı önce mescide çevirdi, sonra minare ekletti. Belediye yıkım kararı verince bu kez öncepheye Atatürk posteri astı.

Denizli Sümer Mahallesi İzmir Yolu üzerindeki yıkım kararı bulunan biri giriş üç katlı binayı, sahibinin uyanıklığı kurtaramadı. Nargile salonu ruhsatı bulunan ikinci katını mescide çevirip, daha sonra çatısına minare ve kubbe dış yüzeyine de mozaikle, Atatürk’ü Kocatepe’yken gösteren fotoğrafını yaptıran bina sahibi Ömer Palay, yıkımı engelleyemedi.

Camiye çevirdi

Sümer Mahallesi İzmir yolu üzerindeki bulunan biri giriş üç katlı bina 1993 yılında yapıldı. Zemin ve birinci katında işyerleri bulunan binanın sahibi Ömer Palay, 1994 yılında nargile salonu ruhsatı aldığı üst katı mescide çevirdi. Daha sonra da çatısına minare ve kubbe yaparak mescidi cami gibi kullandırmaya başladı. Mescit 2004 yılında da İbadullah Camii adı aldı. Bunun üzerine harekete geçen belediye, ruhsatı bulunmadığı için caminin kullanılamayacağını bildirdi. Belediyenin uyarısı üzerine bina sahibi Ömer Palay, mozaikle, dış cepheye Atatürk’ü Kocatepe’yken gösteren fotoğrafını yaptırdı.  Bu arada, Denizli Belediyesi Meclisi, binayı kamulaştırarak yeşil alana dönüştürmek için karar aldı. Ancak bina sahibi Palay, meclisin kararının iptali için Denizli İdare Mahkemesi’ne dava açtı. Üç yıl süren dava sonunda, mahkeme kamulaştırma kararını yerinde buldu. Mahkeme kararı üzerine Denizli Belediyesi, kamulaştırma bedeli olan 165 bin lirayı Ömer Palay’ın hesabına yatırarak yıkım tebligatında bulundu.

Ömer Bey çok öfkeli

Boşaltılan, kapı ve pencereleri sökülen binadaki Atatürk mozaiğinin üzeri üzeri brandayla kapatıldı. Binanın yıkımı da hava karardıktan sonra yapıldı. Bina sahibi Ömer Palay yıkıma tepki göstererek, “Burası ibadethane olarak hizmet veriyor" dedi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/uyaniklik-yetmedi_81083.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!