Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Uzaydan Görülebilen Heykel

Eserleri Google Earth'te görülebilen Avustralyalı heykeltıraş Andrew Rogers'in, 12 ülkeyi kapsayan "Hayatın Ritmi" projesi dahilinde Nevşehir'de yapılan heykelin üç bölümünden ilki tamamlandı ve dün törenle açıldı.

Sabah Gazetesibr/>

Eserleri Google Earth'te görülebilen Avustralyalı heykeltıraş Andrew Rogers'in, 12 ülkeyi kapsayan "Hayatın Ritmi" projesi dahilinde Nevşehir'de yapılan heykelin üç bölümünden ilki tamamlandı ve dün törenle açıldı. Heykelin yaklaşık bir ayda tamamlanan ilk bölümü insanın tarihteki kültürel gelişimini yansıtıyor.

Törende konuşan Nevşehir Valisi Mehmet Asım Hacımustafaoğlu, Rogers'in küresel heykellerden birini Kapadokya'ya yapmakla iyi bir karar verdiğini belirtti. Heykeltıraş Rogers ise amacının insanları bu eserlerin arasında gezerken düşünmeye sevk etmek olduğunu söyledi. Rogers, eserlerin yapımında emeği geçen ve geçmekte olan yöre halkına minnettar olduğunu vurguladı. Açılış töreninde tören alanının üzerinde balonlar ve hava yelkenleri uçuruldu, halk oyunları, sema gösterileri yapıldı.

Eserin ilk bölümü tamamlandı
Avustralyalı heykeltıraş Andrew Rogers'ın uluslararası "Hayatın Ritmi" projesinin bir parçası olarak yaptığı Göreme'deki heykelin ilk bölümü tamamlandı. Eklenecek iki bölümle tamamlanacak heykel Google Earth'ten de görülebilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uzaydan-gorulebilen-heykel_57249.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!