Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Üzgünüm Ama İstanbul Kaybetti

Üzgünüm Ama İstanbul Kaybetti

Sabah Gazetesisrailli işadamı Sami Ofer'in oğlu Eyal Ofer, "Galataport'ta siyasi baskılar yüzünden mi bütün çabamız boşa gitti? Üzgünüm, ama bence İstanbul kaybetti. Oysa pek çok yabancı, yatırım için bizden tavsiye istiyor" dedi.

İsrailli işadamı Sami Ofer'in oğlu Eyal Ofer, iptal edilen Galataport ihalesini değerlendirdi. Ofer, Galataport ihalesinin iptal edilmesinden ötürü son derece üzgün olduklarını söyledi. CNBC-e'ye açıklama yapan Ofer, teklif için büyük çaba gösterdiklerini ve ihale koşulları çerçevesinde en ehil konsorsiyum seçildiklerini belirterek, "Siyasi baskılar yüzünden bütün bu çabalar boşa mı gitti? Üzgünüm ama bence İstanbul kaybetti" ifadesini kullandı. Eyal Ofer, Koç ve Erdemir deneyimlerini gören birçok firmanın Türkiye'ye yatırım yapıp yapmama konusunda kendilerinin görüşlerini sorduğunu belirtti. Eyal Ofer, ayrıca Formula 1 İstanbul Park pistine talip olmadıklarını sözlerine ekledi.

Formula'dan habersiziz
Ofer, bu haberlerin nereden çıktığını anlamadığını da kaydederek, "O projenin satılık olduğunu bile bilmiyorduk" dedi. Davos zirvesinde Eyal Ofer, Galataport ihalesinin iptal edilmesi halinde hayal kırıklığına uğrayacaklarını söylemişti. Türkiye'nin dünya genelinde yatırımcılara çok önemli fırsatlar sunduğunu vurgulayan Ofer, Türkiye'de birçok ihaleye katıldıklarını, Galataport'un bunlardan sadece bir tanesi olduğunu belirtmişti. Ofer, Türkiye'ye yatırım yapmaya devam etmek istediklerini de vurgulamıştı. Son olarak Ofer Grubu'nun İstanbul'un doğalgaz dağıtımını yapan İgdaş ile de ilgilendiği ileri sürülmüştü.

İlk tartışma Tüpraş'tı
Ofer Ailesi'nin, geçen yıl, Galataport ihalesinin yanısıra Tüpraş'ın yüzde 14.76'lık kısmının borsada satışı öncesinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'la görüşmesinin ortaya çıkması muhalefetin tepkisiyle karşılaşmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uzgunum-ama-istanbul-kaybetti_41374.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!