Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Uzungöl'de Binalar Ahşap Kaplanacak

Uzungöl Belde Belediye Başkanı Abdullah Aygün, Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Murat Akyüz ve Uzungöl Esnaf Derneği Başkanı Zeki Soylu, Vali Recep Kızılcık'ı ziyaret etti. Beldedeki yapılaşmaya da değinen Aygün, ''Görüntü kirliliği oluşmaması için Uzungöl'de tuğladan yapılan evlerin dış cephelerini ahşapla kaplayarak yöreye uygun hale

Gazete Habertürk
Uzungöl'de Binalar Ahşap Kaplanacak

Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Uzungöl'ün özel ve güzel bir belde olduğunu belirterek, ''Bize düşen, o doğal güzelliğine uygun olarak misafirleri ağırlayabilmek'' dedi.

Uzungöl Belde Belediye Başkanı Abdullah Aygün, Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Murat Akyüz ve Uzungöl Esnaf Derneği Başkanı Zeki Soylu, Vali Recep Kızılcık'ı ziyaret etti. Vali Kızılcık, ziyarette yaptığı açıklamada, Uzungöl'ün doğasıyla mükemmel uyumlu olduğunu, yapılaşmasının da ona uygun olması gerektiğini belirterek, ''Yöreye gelen turistimiz misafirimizdir, onlara müşteri olarak bakmamak lazım. Onların en iyi şekilde ağırlanması ve memnun birer misafir ve elçi olarak gönderilmesi temel hedefimiz olmalı'' dedi.

Bu hedefin sağlanması halinde esnafın da kazancının artacağını kaydeden Kızılcık, ''Çünkü Uzungöl gerçekten özel, güzelliği olan bir beldemiz. Bize düşen, o doğal güzelliğine uygun olarak misafirleri ağırlayabilmek'' diye konuştu.

Uzungöl'de hizmet standardının yükseltilmesi gerektiğini, turistin kendisini rahat hissetmesi için belirli bölgelere şikayetlerin bildirileceği kutular konulması gerektiğin belirten Vali Kızılcık, ''Böylece otokontrolü de sağlamış oluruz ve gelen turistleri en iyi şekilde karşılarız'' dedi. Belediye Başkanı Aygün de şikayetlerin alınması konusunda beldenin belirli noktalarına ve çıkışına 22 adet şikayet kutusu koyacaklarını belirterek, beldedeki kanalizasyon çalışmasının da tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Beldedeki yapılaşmaya da değinen Aygün, ''Görüntü kirliliği oluşmaması için Uzungöl'de tuğladan yapılan evlerin dış cephelerini ahşapla kaplayarak yöreye uygun hale getireceğiz. Beldedeki evlerin yüzde 35'inin çevresi ahşapla kaplandı'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uzungolde-binalar-ahsap-kaplanacak_80252.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!