Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Uzunköprü’de Köylüler, Kendi İmkanlarıyla Altyapıyı Tamamladı

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde köylüler atıl durumda olan Köy Hizmetleri’ne ait büz şantiyesini çalışır duruma getirerek 14 köyün altyapısını tamam

Zamanb>Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde köylüler atıl durumda olan Köy Hizmetleri’ne ait büz şantiyesini çalışır duruma getirerek 14 köyün altyapısını tamamladı. Uzunköprü Kaymakamı İrfan Balkanlıoğlu, ilçeye bağlı köylerin altyapı ve kanalizasyon sorunlarını, atıl durumda olan büz şantiyesini işler duruma getirerek çözüme kavuşturduklarını söyledi.

14 köy muhtarının başvurusuyla atıl durumda olan büz şantiyesinin Köylere Hizmet Götürme Birliği vasıtasıyla köylülerin hizmetine verildiğini belirten Balkanlıoğlu, şu bilgileri verdi: “Köy Hizmetleri’ne ait büz şantiyesi uzun süredir çalıştırılmıyordu. Merkeze bağlı birçok köyün altyapı ve kanalizasyon çalışmaları maddi imkansızlıklardan dolayı bir türlü tamamlanamıyordu. Kapalı tutulan büz şantiyesini köy muhtarları olarak işler duruma getirerek ihtiyacımız olan büzleri kendi imkanlarımızı kullanarak yaptık.”

Balkanlıoğlu, “Söz konusu şantiyede büz üretimi için her köyden gönüllü insanlar çalıştı. Bir adet büz piyasada 20 milyon lira civarında. Kum ve çimento ihtiyacını İller Bankası’ndan gelen paradan aktarmak suretiyle 1 torba çimentodan 3 adet büz imal ettik. Böylece 14 köyün altyapı ve kanalizasyon çalışmalarını ucuza temin ettik. Şantiyede halen büz üretimi devam ediyor.” şeklinde konuştu. Söz konusu şantiyede bugüne kadar 150 bin adet büz üretildiğine dikkat çeken Balkanlıoğlu, 60 bin 20 metre kanalizasyon çalışmasının tamamlandığını söyledi.

Edirne bölgesinde en uzun kanalizasyon çalışmasını Uzunköprü’nün gerçekleştirdiğini belirten Balkanlıoğlu, kanalizasyon çalışmalarının maliyetinin 360 milyar 120 milyon lira, fosseptik inşaatları maliyetinin 83 milyar 226 milyon lira olup toplam 443 milyar 346 milyon lira harcama yapıldığını kaydetti. Balkanlıoğlu, yapılan çalışmalara 140 milyar lira Edirne Valiliği’nin, 18 milyar 500 milyon lira köy katkısının, 284 milyar 846 milyon lira ise birliğin katkısı olduğunu belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uzunkoprude-koyluler-kendi-imkanlariyla-altyapiyi-tamamladi_8149.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!