Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Vaillant Demirdöküm’ü Alıyor

Türk Demirdöküm’ün Koç Grubu şirketlerine ait yüzde 72.56 hissesinin, Avrupa’nın lider ısı teknoloji grubu Vaillant’a 211.07 milyon Euro’ya satışı için sözleşme imzalandı.

NTV
Vaillant Demirdöküm’ü Alıyor

arafların İMKB’ye yaptıkları açıklamalara göre, söz konusu hisse devri, yetkili kurumların onayına ve sözleşmede yer alan şartların tamamlanmasına bağlı olacak. Koç Holding’in Demirdöküm’de sahip olduğu payın devir bedeli 134.09 milyon Euro olacak.

Satış bedelinin, pazarlık usulüyle ve devrin 30 Eylül 2007 tarihine kadar yapılacağı varsayılarak tespit edildiği bildirildi.

Devrin 30 Eylül’den sonraya kalması durumunda,, fiyata 1 Ekim’den itibaren aylık Euribor artı 75 baz puan basit faiz eklenecek. Ödeme peşin yapılacak.

Ayrıca devirden önce Koç topluluğu, Demirdöküm’ün mülkiyetindeki Ram Dış Ticaret, Koç Finansal Hizmetler, Entek Elektrik, Kumsan ve Demrad hisseleri ile bazı gayrimenkulleri satın alacak.

Demirdöküm’ün yüzde 5.68’i Taylan Holding’e ait bulunurken, kalan yüzde 21.76 hissesi de İMKB’de işlem görüyor.

Vaillant 2006'da 2 milyar euro ciro yaptı
Vaillant ısınma, vantilator ve klima sektoründe dünyadaki pazar ve teknoloji liderlerınden biri konumunda bulunuyor. 1874’de kurulduğu tarihten bu yana aile şirketi olan Vaillant’ta yaklaşık 10 bin 100 kişi çalışıyor. Şirket 2006’da 2 milyar Euro’luk ciro gerçekleştirdi.

Türkiye'de şofben ve kombiyi ilk üreten şirket
1954’te kurulan Demirdöküm, bir yıl sonra Koç Grubu’na geçti. 2006 yılında 128 milyon Euro yurtdışı konsolide gelir elde eden şirket, 52 ülkeye ihracat yapıyor. Toplam ihracatın üçte ikisi Avrupa ülkelerinden oluşuyor.

Demirdöküm, Türkiye’de ilk defa döküm radyatör, kazan, soba, kat kaloriferi, şofben, panel radyatör ve kombi üretimini gerçekleştirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vaillant-demirdokumu-aliyor_54345.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!