Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Vali Kıraç'tan İnce Ayar

İzmir Valisi Cahit Kıraç’ın, Büyükşehir Belediyesi’nin imar kararlarını inceleme yetkisini Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü’nden aldığı yönündeki söylentiler, gündeme bomba gibi düştü. Konuya açıklık getiren Kıraç, "Yetkiyi almadım. Ancak Bayındırlık Müdürlüğü’ne, İl Özel İdaresi’nden ve diğer teknik kurumlardaki personelden takviye yaptım" dedi.

Milliyet Gazetesi
Vali Kıraç'tan İnce Ayar

İzmir Valisi Cahit Kıraç’ın, Büyükşehir Belediyesi’nin imar kararlarını inceleme yetkisini Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü’nden aldığı yönündeki söylentiler, gündeme bomba gibi düştü. Konuya açıklık getiren Kıraç, "Yetkiyi almadım. Ancak Bayındırlık Müdürlüğü’ne, İl Özel İdaresi’nden ve diğer teknik kurumlardaki personelden takviye yaptım" dedi. Kıraç, kurulun kararlarının son zamanlarda eleştiri konusu olduğunu hatırlattı, şöyle devam etti:

"Ortak çalışılabilir"

"Bu uygulamayla eleştirilerin ne kadarının haklı olduğunu da göreceğiz. Yeni bir komisyon oluşturulması bundan sonra dava açılmayacak anlamına gelmiyor. Yasa gereği meclisin aldığı kararları incelemek durumundayız. Kentin önünü tıkamak gibi bir düşüncemiz asla olamaz. Belki ilerde kurumlar arasında uyumu sağlayabilmek için ortak çalışmalarını isteyebiliriz. Komiteler toplanıp ortak görüş üzerinde uzlaşsınlar, kararlar yargıya gidip süreç uzamasın."

İzmir Valiliği, bugüne kadar Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı kararlara karşı 159 dava açtı. Son olarak Basmane’deki Dünya Ticaret Merkezi inşaatı ile ilgili Büyükşehir Belediye Meclisi kararı davalık oldu. Geçtiğimiz günlerde, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 'valiliğin, belediyenin hemen her projesini yargıya taşıdığı'nı gündeme getirmiş, "Türkiye’de valiliğin en çok dava açtığı belediye biziz" demişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vali-kiractan-ince-ayar_74216.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!