Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Varyap Konuttan Sonra Otel ve Alışveriş Merkezi Yapacak

Varyap İnşaat, Pendik'te inşasına başlayacağı Varmall alışveriş merkezini İstanbul ve Anadolu'da bir zincir haline getirmeyi planlıyor.

Referans Gazetesib>İstanbul Bahçeşehir ve Ataşehir'de hayata geçirdiği Uphill Court projeleri ile konut sektöründe dikkatleri çeken Varyap İnşaat alışveriş merkezi yatırımına soyunuyor. Varyap İnşaat, Pendik'te inşasına başlayacağı Varmall alışveriş merkezini İstanbul ve Anadolu'da bir zincir haline getirmeyi planlıyor. İki yılda 5 alışveriş merkezine 350 milyon dolar yatırım yapmayı hedefleyen Varyap, 100 milyon dolar yatırım yapacağı Pendik'teki alışveriş merkezini iki yıl içinde açacak.

Bu alanda satın almalar da yapabileceğini söyleyen Varyap İnşaat CEO'su Erdinç Varlıbaş, "Otelcilik alanında da yabancı bir zincirin işleteceği en az 300 odalı şehir otelleri kurmak için de hazırlık yapıyoruz, yer araştırıyoruz" dedi. Varlıbaş, İzmir'de alışveriş merkezi, otel ve iş merkezinden oluşan 400 milyon dolarlık projelerine ise 2008'de başlayacaklarını söyledi.

Enerji yatırımı için de düğmeye basan şirket, yenilenebilir enerjiye odaklanarak 100 milyon dolarlık 100 megavat kapasiteli hidroelektrik ve jeotermal enerji santrallarını bu yıl tamamlamayı planlıyor.

Konya'da 64 bin metrekare kapalı alanlı 3 kat ve 12 bloktan oluşan Adliye Sarayı'nı 9 ay erken bitirerek aralıkta teslim eden Varyap, bu yatırımın 5 katı büyüklüğündeki adliye sarayını İstanbul Çağlayan'da inşa edecek. 280 milyon YTL yatırım bedelli adliye sarayı, aynı zamanda Bayındırlık Bakanlığı'nın en büyük keşif bedelli projesi. 5 ay önce başlanan yatırım, 2009 Aralık'ta teslim edilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/varyap-konuttan-sonra-otel-ve-alisveris-merkezi-yapacak_58857.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!