Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Varyap Meridian Londra'dan Ödülleriyle Döndü

CNBC işbirliğiyle gerçekleştirilen 2009 Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri, 17 Ekim’de Londra’da düzenlenen ve dünyanın önde gelen inşaat ve gayrimenkul firmalarını bir araya getiren bir törenle sahiplerini buldu. Varyap Meridian, yarışmada 'En İyi Gayrimenkul Projesi' ve 'En İyi Yüksek Bina' kategorilerinde '5 Yıldız' ile değerlendirilerek en iyi

yapi.com.tr
Varyap Meridian Londra'dan Ödülleriyle Döndü

CNBC işbirliğiyle gerçekleştirilen 2009 Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri, 17 Ekim’de Londra’da düzenlenen ve dünyanın önde gelen inşaat ve gayrimenkul firmalarını bir araya getiren bir törenle sahiplerini buldu. Varyap Meridian, yarışmada 'En İyi Gayrimenkul Projesi' ve 'En İyi Yüksek Bina' kategorilerinde '5 Yıldız' ile değerlendirilerek en iyi proje ödülünü almıştı.

Erdinç Varlıbaş: Türkiye’ye iki altın madalyayla dönüyoruz

Varyap adına ödülleri, Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş ve Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş aldı. Erdinç Varlıbaş, iki kategoride birden büyük ödülü almaktan duydukları mutluluğu ifade ederek, "Türkiye’ye iki altın madalyayla dönüyoruz. Bunu sadece Varyap’ın değil, gayrimenkul sektörümüzün bir başarısı olarak görüyoruz. Bir Türk firmasının böylesine itibarlı bir uluslararası yarışmada yüzlerce rakibini saf dışı bırakarak en yüksek dereceye ulaşması göğsümüzü kabartan bir olay oldu. Varyap Meridian’ın Türkiye’ye getireceği tek ödül bu olmayacak. Bundan sonraki pek çok yarışmada da Türkiye’yi ve sektörümüzü temsil etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.Erdinç Varlıbaş, Varyap Meridian’ın yoğun katılımın ve üst düzeyde rekabetin olduğu bir yarışmada en yüksek dereceyle ödüllendirilmesinin, projenin dünya ölçeğindeki kalitesinin tescil edilmesi anlamına geldiğini belirtti. Varlıbaş, “Projeye başlarken Türkiye’nin adını dünya gayrimenkul piyasasında duyuracak bir çalışmaya imza atmak istedik. Bu ödüllerle çalışmalarımızda şimdiden hedeflerimizi tutturduğumuzu ve gösterdiğimiz titizlikte ne kadar haklı olduğumuzu görmüş olduk. Yarattığımız fark kısa sürede fark edildi” dedi.

Varyap Meridian’ın Türkiye’nin 'ilk' yeşil konut projesi olarak doğa dostu binalar için uluslararası norm kabul edilen LEED sertifikasını almak üzere Türkiye’den başvuran ilk karma projesi olduğunu hatırlatan Erdinç Varlıbaş, projenin etkileyici mimari görünümüyle de İstanbul’un sembol binaları arasına gireceğini kaydetti.

“Sadece konut üretmiyor, katma değer yaratıyoruz”

İnşaat sektöründe yaklaşık 30 yıldır faaliyet gösteren bir şirket olarak birçok projeye imza attıklarını belirten Varlıbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş da, “Aldığımız ödüllerden sadece şirket olarak değil ülkemiz adına gurur duyduk. Bu proje ile çıtayı yükselttik. Sadece konut üretmiyor, katma değer yaratıyoruz. Yaptığımız işler de ödüllerle taçlanıyor. İnanıyoruz ki Varyap Meridian sektörün dünyada tanınan yüzü olmasının yanı sıra dünyanın en çok tanınan projelerinden biri olacak” diye konuştu.

Türkiye’nin ilk ve tek lüks yeşil karma projesi

'Değişimin başladığı yer' sloganıyla lanse edilen Varyap Meridian, son yıllarda uluslararası gayrimenkul geliştirme sektöründe en çok kabul gören, bulunduğu çevre ve doğal ortamla uyumlu tasarım ve uygulama gerektiren 'bütünsel sürdürülebilirlik' anlayışını Türk gayrimenkul piyasasına sunan ilk proje oldu. Ataşehir / Anadolu Yakası’nın son büyük arsasında LEED kriterlerine göre yapılan karma proje, 1500 konut, 5 yıldızlı otel, iş merkezi, ticaret ve sosyal alanlardan oluşuyor.

Toplam 107 bin metrekarelik alana yayılı olan Varyap Meridian’ın yüzde 90’ı yeşil alandan, 13 bin metrekarelik alanı ise binalardan oluşacak. Projenin mimarlığını düzenlenen yarışma sonucunda dünyanın dört bir yanında farklı tasarımları ve yeşil binaları ile tanınan St. Petersburg’daki Gazprom Center, Dubai’deki Palm Jebel Ali and Palm Jumeirah Islands ile Pekin’deki Olympic Green Convention Center gibi iddialı projelere imza atan dünyanın sayılı mimarlık bürolarından A.B.D’li RMJM şirketi yaptı. Projenin tüm mühendislik danışmanlığını ise yine dünyaca ünlü yüksek bina uzmanı A.B.D kökenli Buro Hoppold gerçekleştiriyor.

2 bin proje ile yarıştı

Dünyanın en iyi gayrimenkul projelerini belirlemek amacıyla gerçekleştirilen yarışmaya projeler, Avrupa ve Afrika, Asya Pasifik, Büyük Britanya, Güney ve Kuzey Amerika ile Ortadoğu olmak üzere toplam 5 bölgeden katılabiliyor. 15’i ticari, 22’si de konut kategorisinde gerçekleştirilen yarışmanın jüri üyelerini gayrimenkul endüstrisinin önemli profesyonelleri ve uzmanlarından oluşan özel bir heyet oluşturuyor. 2009 yılı jüri üyeleri arasında İngiliz Muhafazakar Parti Başkanı Eric Pickles, Büyük Britanya Google Gayrimenkul Endüstri Başkanı Ben Wood, Ulusal Gayrimenkul Profesyonelleri Federasyonu Grup Şefi Bolton King, Ulusal İnşaat Konseyi Başkanı Imtiaz Farookhi; FIABCI’nın seçilmiş başkanı Christopher Hall, Avustralya Uzman İnşaatçıları’dan (MBA) Wilhelm Harnish, Uluslararası Gayrimenkul Ajansları Birliği’nden (ICREA) Thijis Stoffer, Uluslararası Lüks Evler Koleksiyonu Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Helen Shield ve Laura and Ashley Home Baş Tasarımcısı Gillian Farr yer aldı. Tüm dünyada sonuçları büyük bir heyecanla beklenen ve oldukça yoğun bir ilgi gösterilen yarışmanın Varyap Meridian’ın de değerlendirildiği Avrupa&Afrika bölgesi yarışmasına bu yıl 2 binden fazla proje katıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/varyap-meridian-londradan-odulleriyle-dondu_73500.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!