Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Vatandaşlık Milyon Dolarlık Yabancıyı Çekecek”

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle birlikte yabancı yatırımcılar 1 milyon dolarlık gayrimenkul alımlarında Türk vatandaşlığı kazanacak. Agency Gayrimenkul kurucu ortaklarından Yasin Tatlıdil, “Sektöre yabancı yatırımcıların girişi için çok doğru bir adım atıldı” yorumunu yaptı.

yapi.com.tr
“Vatandaşlık Milyon Dolarlık Yabancıyı Çekecek”

Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu yönetmelikle birlikte 3 yıl satılmaması şerhi şartı ile 1 milyon dolarlık gayrimenkul alımlarında yabancılar Türk vatandaşlığı kazanabilecek.

AgencyAgency Gayrimenkul’ün kurucu ortaklarından Yasin Tatlıdil

Agency Gayrimenkul’ün kurucu ortaklarından Yasin Tatlıdil, yaşanan son gelişmeyi değerlendirdi. Yabancı yatırımcılar konusundaki deneyimiyle tanınan Tatlıdil, “Son dönemde yabancı satışlarında bir durgunluk yaşanıyordu. Sektörde yabancı satışlarını harekete geçirmek adına bazı çalışmalar yapılması gerekiyordu. Bu yönetmelikle birlikte gayrimenkul sektörünün hareketleneceğini düşünüyorum” dedi.

Uzun vadede olumlu etkileri olacak

Kısa vadede çok ciddi sonuçlar beklenmediğini belirten Tatlıdil, “Dünyada da bu tür düzenlemeler yapılıyor, olumlu sonuçlar da doğuruyor. Kısa vadede beklemesek de uzun soluklu düşündüğümüzde sektöre pozitif katkıları olacaktır. Bu yönetmelikle birlikte yabancı yatırımcı Türkiye’yi tercih edecektir. Bu gayrimenkul satışlarında hareketlilik getirdiği gibi ülkeye döviz girişini de sağlayacak. Bu nedenle gelişmeleri çok olumlu karşılıyorum” ifadesini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vatandaslik-milyon-dolarlik-yabanciyi-cekecek_155131.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!