Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ve Sahne Mimar Sinan'ın

Sinpaş GYO’nın girişimi ve Boğaziçi Sanat ve Kültür Platformu’nun desteğiyle, Fazıl Hayati Çorbacıoğlu’nun aynı adlı eserinden Hakan Altıner’in uyarlayarak yönetmenliğini yaptığı Koca Sinan oyunu, seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Süleymaniye Camisinin yapım sürecini anlatan oyunda, başrolleri Burak Sergen, Dilek Türker veTarık Papuççuoğlu

yapi.com.tr
Ve Sahne Mimar Sinan'ın

Sinpaş GYO’nın girişimi ve Boğaziçi Sanat ve Kültür Platformu’nun desteğiyle, Fazıl Hayati Çorbacıoğlu’nun aynı adlı eserinden Hakan Altıner’in uyarlayarak yönetmenliğini yaptığı Koca Sinan oyunu, seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Süleymaniye Camisi'nin yapım sürecini anlatan oyunda, başrolleri Burak Sergen, Dilek Türker veTarık Papuççuoğlu paylaşıyor. Tiyatro Kedi'nin sahnelediği Koca Sinan, bir sezon boyunca çeşitli illerde izleyiciyle buluşacak.

Projenin tanıtım toplantısında konuşan Sinpaş GYO Pazarlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekinci, Sinpaş GYO farkını sanata verdikleri destekte de yansıtmaktan gurur duyduklarını belirtti. Ekinci, “Amacımız, daha iyi bir yaşam kalitesinin var olduğu bir gelecek için elimizden geleni yapmak. Bunun için yalnızca gayrimenkul sektöründe değil, uzanabildiğimiz her alanda, bize bırakılan mirasları da korumayı, genç nesille tanıştırmayı bir görev biliyoruz. Bugünün ve geleceğin değerini anlamak için geçmişin değerini çok iyi bilmemiz gerekiyor; bu miraslardan biri de tüm dünyadaki mimari çalışmalara sıçrama kazandırmış olan Mimar Sinan’dır” dedi.

Mimar Sinan’ı genç nesille tanıştıracağız

Mimar Sinan’ın öngörüsü, yenilikçi anlayışı, çevre ile uyumlu projeleri hayata geçiren şehircilik anlayışı, lider kimliği, sağlam eserleri ve kimsenin hayal bile edemediğini gerçekleştiren  dehası ile dünyanın en büyük mimarlarından olduğunu, Osmanlı ve İslam mimarisinin simgesi olduğunu ifade eden Ekinci, “Mimar Sinan’ın yenilikçilik anlayışını, çevresine ilham veren liderlik anlayışını, özverisini ve çalışma disiplinini örnek alan bir şirket olarak, onun mimarisini ve dehasını genç nesle anlatmak görevini üstlenmek bizim için ayrıca gurur kaynağı” dedi.

Koca Sinan hafızalara kazınacak

Mimar Sinan’ı tiyatro sahnesine taşıma fikrinin ilk ortaya çıkmasıyla birlikte çalışmaya başladıklarını belirten Ekinci, “Sinpaş GYO olarak, Mimar Sinan gibi büyük bir mirası bugüne taşımak için tiyatro sahnesi en iyi, en unutulmaz yol. Bu şekilde tiyatro dünyasına yeni bir oyun kazandırarak destek vermekten çok mutluyuz. Koca Sinan özel olarak üretilmiş dönem kostümleri ve dekor tasarımlarıyla gerçek bir görsel şölen sunarken, oyuncu kadrosu ve hikayesiyle de hafızalara kazınacak bir tiyatro eseri aynı zamanda” açıklamasında bulundu.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/ve-sahne-mimar-sinanin_90351.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!