Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Vecta Ortadan Kayboldu!

"İki haftadır tüm yöneticiler kayıplara karıştı, 2 aydır zaten üretim yoktu. Burada çalışan işçiler de ısırtıcılara el koydu, ben alacağımı alamadım." Bu sözler Vecta’nın İstanbul'daki atıl kalan fabrikasının bekçisine ait. Üç aylık maaşını alamadığı için arada bir uğradığını söyleyen fabrika bekçisi, "Herkes şokta firma bir anda ortadan kayboldu"

Habertürk
Vecta Ortadan Kayboldu!

"İki haftadır tüm yöneticiler kayıplara karıştı, 2 aydır zaten üretim yoktu. Burada çalışan işçiler de ısırtıcılara el koydu, ben alacağımı alamadım."Bu sözler  Vecta’nın İstanbul'daki atıl kalan fabrikasının bekçisine ait. Üç aylık maaşını alamadığı için arada bir uğradığını söyleyen fabrika bekçisi, "Herkes şokta firma bir anda ortadan kayboldu" diyor. Tabii Vecta’nın ortadan kaybolması sadece bekçi ve fabrika çalışanlarını değil, Türkiye’nin kısa sürede 80 iline yayılan bayilerini de şok etti! Genel merkeze, fabrikaya ve hatta ana dağıtıcılara bile ulaşamayan bayiler de dolandırıldıklarını öne sürerek soluğu savcılıkta aldı. Öte yandan Vecta'nın Türkiye genelindeki 190 bayisinden milyonlarca dolar topladığı iddia ediliyor. Firmaya iki haftadır ulaşamadıklarını söyleyen Gebze Vecta bayisi yetkilileri, sorunun bir ay öncesinden hissetiklerini tüm yöneticilerin ceplerinin kapalı olduğunu söyledi. Vecta’nın Ankara bayiliği de geçtiğimiz ay sözleşmeyi tek taraflı fesh ettiklerini ve Vecta yöneticilerinin Türkiye’de son dönemde en önemli dolandırıcılılığına imza attığını idda etti.

En son bayilikler donduruldu mesajı geldi

Şirketin Denizli bayisi ise firma ile ilgili daha çarpıcı bilgiler veriyor. Şirketin iddia ettiği gibi yüzde 80 enerji tasarrufu sağlamadığını da belirten firma yetkilisi, geçen hafta ise kendilerine tüm ticari ilişkilerin geçici bir süre dondurulduğu maili geldiğini söyledi. Öte yandan firmanın bir çok sahte adreslere sahip olduğu ve piyasaya da 17 milyon borcu olduğu da gelen bilgiler arasında.

Ufo ile ısıtıcı kavgasına girmişlerdi

Tamamı Türk ortaklı Baytek’in Vecta markalı ürünlerin tanıtım toplantısı 14 Ocak Çarşamba günü Mövenpick Hotel’de yapıldı. Toplantıya enerji teknolojileri konusunda devrim yaratacağız iddiası ile çıkan Baytek Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kuşbaygı ve Baytek CEO’su İsmet Başgül ev sahipliği yapmıştı. Firma bu toplantının ardından bir anda büyük bir sükse yaptı. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada önemli bir adım atacaklarını anlatan firma yetkilileri, sistemi tesadüfler sonucunda bulduklarını ve yüzde 80 enerji tasarrufu gerçekleştirdiklerini savunmuştu. Vecta’nın bu iddiasına yine sektörün tanınan markası UFO tepki göstermişti. Hatta Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Yeşil Vecta markalı sobaların moleküler ısı transferi sistemiyle yüzde 80 enerji tasarrufu sağlaması halinde UFO’nun tüm mal varlığını Mehmetçik Vakfı’na bağışlamaya hazır olduklarını açıklamıştı.

İkinci Erke vakası mı?

Öte yandan Vecta’nın bu iddiası ve arkasından ortadan kayboluşu Vecta için 'Erke muamelesi' iddilarına neden oldu. Hatırlanacağı üzere 21 Kasım 2006'da kamuoyuna tanıtılan Erke Dönergeci 'yakıt gerektirmeyen kuvvet makinesi' olarak basına tanıtılmış ve aradan 3 yıla yakın bir süre geçmesine karşın çalışmalar halen açıklanmamıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vecta-ortadan-kayboldu_69502.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!