Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Vekiller İçin Beş Yıldızlı Huzurevi

Yaşlılıklarında muhtaç duruma düşen emekli milletvekillerinin bakım ve dinlenmelerinin sağlanması için beş yıldızlı huzurevi yapılması kararlaştırı

Akşamb>Yaşlılıklarında muhtaç duruma düşen emekli milletvekillerinin bakım ve dinlenmelerinin sağlanması için beş yıldızlı huzurevi yapılması kararlaştırıldı.
Türk Parlamenterler Birliği (TPB), yaşlı ve muhtaç durumda bulunan milletvekillerinin misafir edilecekleri tesisi kurmak için devlet hastanesine 20-30 metre uzaklıkta Burhaniye-Edremit-Hayran arasında zeytinliklerin içerisinde 11 dönümlük, termal suyu bulunan bir arsa satın alındı.

Amaç, huzurlu ortam

TPB yetkilileri şu bilgiyi verdiler: 'Birliğimizin 2 bin 800'e yakın üyesi var. Üye olan milletvekillerimizin yüzde 60'ı 60 yaş üzerinde. Gerek psikolojik, gerekse bedensel rahatsızlıkları bakımından üyelerimizin rahat ve sağlıklı bir ortamda ömürlerini sürdürmeleri için büyük çaba harcıyoruz. Üyelerimiz, aynı nostaljiyi paylaşan, ortak anıları olan insanlardır. Dinlenme eviyle bu insanların sosyal, kültürel, sportif, siyasal faaliyetler bulabilecekleri keyifli ve huzur dolu bir ortamda bir araya gelmelerini amaçlıyoruz.' Huzurevi projesini oluşturabilmek için emekli milletvekillerinden toplanan paranın yeterli olmadığını kaydeden TPB yetkilileri, konuyu TBMM Başkanı Bülent Arınç'a götürme kararı aldı. Yetkililer, gerekirse aldıkları huzurevi arsasını Meclis'e devretmeye hazır olduklarını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vekiller-icin-bes-yildizli-huzurevi_2578.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!