Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Vergi Dairelerini de TOKİ Yapacak

Kamuya hastane, okul ve lojman yapan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), vergi daireleri konusunda da devreye giriyor. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) ile imzalanan protokol uyarınca, GİB'in illerdeki hizmet binalarını da TOKİ yapacak. TOKİ ayrıca mevcut hizmet binalarının onarımını da gerçekleştirecek.

Referans GazetesiKamuya hastane, okul ve lojman yapan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), vergi daireleri konusunda da devreye giriyor. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) ile imzalanan protokol uyarınca, GİB'in illerdeki hizmet binalarını da TOKİ yapacak. TOKİ ayrıca mevcut hizmet binalarının onarımını da gerçekleştirecek.
   
GİB ile imzalanan protokol kapsamında, TOKİ toplam 15 vergi hizmet binası ile ilgili çalışmaları tamamladı. Bunlardan İstanbul Pendik Hizmet Binası ve Konya Yedekleme Merkezi'nin ihalesi Ekim ayında yapılacak.

Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Muğla vergi daireleri hizmet binaları, İstanbul'daki Ataköy, Bayrampaşa, MARBİM (Bilgi İşlem Merkezi), Üsküdar, Vatan ve (Kartal) Büyük Mükellefler Vergi Dairesi (Kartal) hizmet binaları, İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı ve Bornova Vergi Dairesi hizmet binası ile ilgili ihale çalışmaları ise sürüyor.

TOKİ, ilgili bakanlıklar ve kamu kuruluşları ile imzaladığı protokoller ve uyguladığı toplu konut projeleri kapsamında, 31 hastane, 72 sağlık ocağı, 13 yurt ve pansiyon, 12 sevgi evi, 10 engelsiz yaşam merkezi, 35 kütüphane, 415 spor salonu, 11 bin 753 derslikli 409 okul yapıyor. Ayrıca, 4 bin 947'si askeri kurumlara, 8 bin 230'u polislere olmak üzere 13 binden fazla konut lojman olarak verildi.

TOKİ'nin ilgili kamu kuruluşları ile imzaladığı protokoller uyarınca, okul, hastane, sevgi evleri, lojman gibi hizmet binaları, bu kuruluşların atıl durumdaki arazileri karşılığında yapılıyor. TOKİ arazileri alıp değerlendiriyor, karşılığında ilgili kurumlara istedikleri hizmet binalarını yapıyor. Bazı hastane ve okulların bedeli ise bütçeden eşit taksitler halinde ödeniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vergi-dairelerini-de-toki-yapacak_64004.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!