Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Viessmann Yine Almanya’nın 1 Numaralı Kazan Üreticisi

'markt intern' dergisi tarafından her ISH Fuarı öncesi iki yılda bir düzenlenen ve binlerce uzman ısıtma firmasının katıldığı geniş kapsamlı ankette Viessmann, onuncu kez Almanya’nın bir numaralı kazan üretici firması seçildi. Viessmann, güneş enerjisi sistemleri, ısı pompaları ve biyokütle sistemlerinde de en iyi ikinci üretici firma seçildi.

yapi.com.tr
3 Viessmann Yine Almanya’nın 1 Numaralı Kazan Üreticisi

'markt intern' dergisi tarafından her ISH Fuarı öncesi iki yılda bir düzenlenen ve binlerce uzman ısıtma firmasının katıldığı geniş kapsamlı ankette Viessmann, onuncu kez Almanya’nın bir numaralı kazan üretici firması seçildi. Bilindiği gibi markt intern dergisi, ısı tekniği sektöründe faaliyet gösteren binlerce tesisat firması arasında, kazanlar, kazan/brülör üniteleri, kondensasyon kazanları, sıvı ve gaz yakıtlı brülörler, ısı pompaları, yerden ısıtma sistemleri, biyokütle sistemleri ile güneş enerjisi sistemleri kategorilerinde anketler yapıyor ve iki yılda bir her ISH Fuarı öncesinde elde ettiği anket sonuçlarını listeler halinde yayımlıyor. Anket kriterleri arasında ürün kalitesi, sevkiyat, satış desteği, eğitim, montaj kolaylığı, şikayetlere tepki, reklam, yedek parça temini gibi 11 kriter bulunuyor.

2009 yılına ait anket sonuçlarına göre Viessmann, kazanlar ve yoğuşmalı kazanlar  kategorilerinde bir numaralı üretici firma ünvanına sahip oldu. Viessmann, güneş enerjisi sistemleri, ısı pompaları ve biyokütle sistemlerinde de en iyi ikinci üretici firma seçildi.

Viessmann Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Martin Viessmann ve firma CEO'su Peter Schenk, 'altın partner sertifikası'nı ISH Fuarı'nda yapılan törenle aldılar.  markt intern yetkililerinin yanısıra pazardaki partner firmalara ve bu başarıda emeği geçen tüm Viessmann çalışanlarına teşekkür eden Dr. Viessmann yaptığı konuşmada, “Her geçen sene zirvedeki yerimizi korumanın daha da zorlaştığını bildiğimizden, bu seneki sonuçları heyecanla bekledik. Hiçbir zaman rehavete kapılmayacağız, çünkü amacımız gelecekte de standartları belirlemektir” dedi. Isı tekniği sektörünün de global krizden etkileneceğinin kesin olduğunu belirten Dr. Viessmann, ısıtma sektöründeki firmaların krizden güçlenerek çıkma imkanları olduğunu, çünkü tüketicilerin enerji verimliliği ve CO2 emisyonlarının azaltılması gerekliliği konularında bilinçlendiğini sözlerine ekledi. Dr. Viessmann ayrıca enerji verimliliğinin  arttırılması ve yenilenebilir enerji sistemlerinin kullanımı konusunda politik uzlaşma olduğunu, buna ek olarak finans piyasasına karşı kaybedilen güven sebebiyle, özellikle de tasarruf edilen enerjiyle yatırımların amorti edilmesinin kesin olduğu durumlarda kişilerde yatırım yapma trendi oluştuğuna değindi.

“Şimdi bize düşen görev partnerlerimizle birlikte yatırımcıları modern ve verimli ısı tekniğinin faydaları konusunda aydınlatmak ve her durum için uygun çözüm alternatifini sunmaktır” diyen Dr. Viessmann, Viessmann'ın tüm enerji kaynakları ve kapasite aralıkları için yüksek verimli ısıtma sistemleri sunan komple ürün programıyla yer aldığı ve 10-14 Mart tarihlerinde gerçekleşen ISH fuarının, sektörün bu seneki en önemli buluşma noktası olduğunu da ekleyerek sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Sıvı ve gaz yakıtlı yüksek verimli yoğuşma sistemleri, kullanma suyu ısıtmasında ve mahal ısıtmasını destekleme amaçlı kullanılan güneş enerjisi sistemleri, katı yakıtlı kazanlar, ısı pompaları ve kojenerasyon üniteleri ile gerekli tüm komponentlerin sistematik bir şekilde tek elden sunulmasını sağlamakta ve her ihtiyaca uygun çözümler sunabilmekteyiz. Böylece uygulamacılar Viessmann teknolojisiyle fosil enerji kullanımını ciddi oranda azaltabilecek ve çevrenin korunmasına katkıda bulunabileceklerdir”.

Kısaca Viessmann

Dünya genelinde yaklaşık 8 bin 600 çalışanıyla, kazan, kombi ve güneş enerjisi sistemleri gibi ısı tekniği ürünlerinin en önemli üreticilerinden biri ve yer tipi kazanlarda Avrupa genelinde en çok satılan marka olan Viessmann, Almanya, Fransa, Polonya, Kanada, Avusturya ve Macaristan'da toplam 16 adet üretim merkezi ve 120 satış merkezinden oluşan kendi satış organizasyonuyla 37 ülkede temsil ediliyor.

Viessmann, Türkiye’deki faaliyetlerine yüzde 100 Alman sermayesi ile 1994 yılında başladı. Merkezi İstanbul-Ümraniye'de olan şirketin, İstanbul-Merter, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Adana, Konya ve Kayseri’de bölge müdürlükleri var. Şirket, 2001 yılından bu yana LG sistem klimalarının da distribütörlüğünü yürütüyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/viessmann-yine-almanyanin-1-numarali-kazan-ureticisi_68157.html

Read Comment Section
3 Yorum Yorum Yaz
  • biz evimize geçen yıl iyi olduğunu düşünerek viessman güneş enerjisi aldık. sanırım ürün yeni ürün olduğundan mı nedendir bilmiyorum montaj konusunda yeterli servis yok. ikidir şikayetimiz var güneş enerjisinin yan kenarından su akıtıyor. önce geldiler yaptık dediler, şimdi yine akıtıyor. akıttığı yer yosun tutmuş şimdi aldığımız yere tekrar bilgi verdim, yapacağız dediler, ama bunun montajıyla ilgili viessmann firması neden tam ilgilenmiyor anlamıyorum. YANITLA
  • Arkadaşlar Viessmann her türlü müşteri sıkıntısını büyük küçük demeden itinayla irdeleyen, çözümü mutlaka bulup sorunu ortadan kaldıran tam kurumsallık düzeyinde çalışan bir mühendislik firmasıdır. Viessmannda satıştan ziyade mühendislik hizmeti ön plandadır. Amaç her zaman insanlara verimli ve sorunsuz bir hizmet sunmaktır. Bu sitede yazı yazmayı becerebilen her kişi Viessmann yetkililerine rahatlıkla ulaşıp sıkıntısını dile getirebilir sanırım. Viessmann gerek teknik hizmet, gerek yüksek kalite ve yüksek verim ve gerekse de yüksek müşteri hizmet kalitesiyle kendini kanıtlamış bir dünya markasıdır, Ben verilen hizmetleri bildiğim için bunları yürekten söylüyorum. Viessmanna vermiş olduğu hizmetler için teşekkür ederim. YANITLA
  • Viessman marka bir kombim mevcut. Bir senesi dolmadığı halde çok sık arıza yapıyor. Çok fazla parçası degiştirildi. Her seferinde yeni bir sorun çıkıyor.Kombimin degişmesini istiyorum.Bu şikayetimi dile getirebileceğim bir iletişim numarası istiyorum. bkursunlu@gmail.com YANITLA
3 yorumdan 3 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!