Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Vijeo Citect Scada ile Az Kaynak Çok Verim

Schneider Electric Türkiye, üretim ve otomasyon sektörünün üst düzey yöneticilerini Vijeo Citect ödül töreni öncesinde biraraya getirerek, AMPLA MES (Manufacturing Execution System) sistemlerini uygulamalı olarak tanıttı. Schneider Electric AMPLA çözümü, üretim prosesinde karar verme sürecinizi neden-sonuç ilişkilerine dayalı yöntemler ile eş

yapi.com.tr
Vijeo Citect Scada ile Az Kaynak Çok Verim

Schneider Electric Türkiye, üretim ve otomasyon sektörünün üst düzey yöneticilerini Vijeo Citect ödül töreni öncesinde biraraya getirerek, AMPLA MES (Manufacturing Execution System) sistemlerini uygulamalı olarak tanıttı. Schneider Electric AMPLA çözümü, üretim prosesinde karar verme sürecinizi neden-sonuç ilişkilerine dayalı yöntemler ile eş zamanlı olarak yeni bir seviyeye taşıyor.

AMPLA sistemi, tesislerde maliyet, enerji ve zaman tasarrufu sağlıyor. Sistem, tesislerin sistematik bir şekilde üretim kayıplarını engelleyerek, mevcut kaynaklar ile en verimli şekilde çalışarak maliyet, enerji ve zaman tasarrufu sağlıyor.

Citect Avrupa İş Geliştirme Müdürü Alison Koh’un tanıttığı MES AMPLA çözümleri, özellikle çimento ve madencilikte uygulama alanı buluyor. Bu sistem sayesinde, tesislerin üretim maliyetleri azaltılarak, karlılık iki kat arttırılabiliyor.

Çimento ve madencilik gibi enerjinin yoğun olduğu sürekli proseslerde üretimdeki performans kayıpları doğrudan üretim maliyetlerini arttırmakta. Üretimdeki kalite ve performans kayıplarının azaltılmasını, tesisin en iyi performans ile çalıştırılmasını sağlayan Schneider Electric AMPLA sistemi, üretimdeki performans kayıplarını yüzde 50’ye varan oranlarda azaltarak 1 yıl gibi bir sürede yüzde 15’lere varan performans artışı sağlıyor.
   
Prosesler ile yönetimsel programlar (ERP- Enterprise Resource Planning) arasında gerçek zamanlı bilgi geçişi görevi yapan MES AMPLA sistemi, çeşitli modüllerden oluşuyor ve tesislerde en ekonomik şekilde uygulanabildiği gibi,  6 ay gibi kısa bir süre içerisinde yatırım maliyetlerini geri kazandırıyor.  

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/vijeo-citect-scada-ile-az-kaynak-cok-verim_66799.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!