Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

VİKO Elektrik ve Elektronik Yeni Ürünü THEA'yı Sektöre Sundu

VİKO Elektrik ve Elektronik Yeni Ürünü THEA'yı Sektöre Sundu

yapi.com.tr
VİKO Elektrik ve Elektronik Yeni Ürünü THEA'yı Sektöre Sundu

İKO, sektöre ışık katacak yeni ürünü “Thea”yı 26 Mayıs Perşembe gecesi Esma Sultan Yalısı'nda düzenlenen bir kokteyl ile kamuoyuna tanıttı.

THEA

“Aydınlığı parmak uçlarımıza getiren” Viko Elektrik ve Elektronik End. San. Tic. AŞ, 25. yaşını tamamlarken, estetik, kaliteli, fonksiyonel ve sofistike bir ürün olan “Thea”, hayata, mekanlara yepyeni bir anlayış getiriyor.

Adını mitolojideki ışık ve aydınlık kavramlarına dayandıran “Thea” ürününü düzenlenen bir dizi aktivite ile kamuoyuna tanıtan VİKO, kendisini yeni 25 yıllara taşıyacak çalışmalara bu ürün ile bir başlangıç yaptı.

Çizgileriyle “Thea”ya hayat veren dünyaca ünlü Türk tasarımcı Mirzad Koç’un da hazır bulunduğu organizasyonda bir konuşma yapan VİKO İcra Kurulu Başkanı Cahit Durmaz, Thea ile yaşam alanlarının dekorasyonunda ayrılmaz bir parça olmayı hedeflediklerini söyledi. Elektrik ürünleri ile 25 yılda Türkiye ve dünyada geniş kitlelere ulaştıklarını belirten Durmaz, “Thea, Akıllı Ev Teknolojileri’ne yönelik atacağımız adımların başında geliyor, önümüzdeki dönemde ise ev elektroniğinin değişmez isimleri arasında yer alacağız. Fonksiyonel tasarım ve markamızla bu yerimizi vazgeçilmez kılacağız” şeklinde konuştu.

Altın Çekül Ödüllü Thea

Işık ve aydınlığın tanrıçası “Thea”, dünyaca ünlü Türk tasarımcı Mirzad Koç’un çizgileri ile 15 kişilik VİKO tasarım ve AR-GE ekibinin yoğun çalışmaları sonucu bir yılda yaratıldı. Estetik ve mekanik anlamda farklı ve fonksiyonel bir ürün olarak tasarlanan “Thea”, mavi ışıklı özel aydınlatması, yüzen anahtar yapısı ve incelikle düşünülmüş daha birçok tasarım öğesiyle 29 renk seçeneğini bir arada sunuyor. Kendi kendine kapanan gecikmeli anahtardan, dijital müzik anahtarına kadar tam 48 farklı ürünü bünyesinde barındıran “Thea”, yaygın kullanılan muadil ürünlere alternatif oluşturabilmek için sistemli ve bilinçli olarak yürütülen AR-GE çalışmaları, bu çalışmaların ürüne görsel ve teknolojik olarak başarıyla yanısıtılması, ürünün yerli kaynaklar kullanılarak üretilmesi, ürünün yaygın kullanılan, ancak daha önce bu amaçla biraraya getirilmemiş teknolojileri başarıyla bünyesinde buluşturması nedeniyle Uluslararası Yapı 2005 Fuarı’nda “Altın Çekül Teşvik Ödülü”nü de kazandı.

THEA ile ilgili daha detaylı bilgi ekte sunulmuştur.

http://www.yapi.com.tr/haberler/viko-elektrik-ve-elektronik-yeni-urunu-theayi-sektore-sundu_27678.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!