Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

VİKO’dan Lösemili Çocuklar Köyü'ne Destek

Kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (Lösev) tarafından Ankara Gölbaşı’nda inşa edilen 13 bin metrekarelik alana kurulu Lösemili Çocuklar Köyü’nün tüm elektrik anahtar, priz ve grup priz ihtiyaçlarını karşılayan VİKO, köy açılışında da projeye bağışta bulunarak katkıda bulundu.

yapi.com.tr
VİKO’dan Lösemili Çocuklar Köyü'ne Destek

urumsal sosyal sorumluluk bilinciyle Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (Lösev) tarafından Ankara Gölbaşı’nda inşa edilen 13 bin metrekarelik alana kurulu Lösemili Çocuklar Köyü’nün tüm elektrik anahtar, priz ve grup priz ihtiyaçlarını karşılayan VİKO, köy açılışında da projeye bağışta bulunarak katkıda bulundu.

Tüm Türkiye’den Ankara’ya tedavi için gelen lösemili çocukların ailelerinin kalacağı konukevleri, aile konutları, üretim atölyeleri, okul ve spor tesisleri, kanser araştırma ünitelerinin yer alacağı tesisin açılışı 8 Kasım Pazar günü gerçekleşti. Köyde, tedavi için Ankara dışından gelen ailelerle, tedavisi süren veya tamamlanmış olup, yaşam koşulları uygun olmayan konutlarda oturan lösemili aileler için konutlar bulunuyor. Kısa süreli tedaviler veya tahliller için gelen ailelerin yararlanacağı Lösemili Aileler Konukevi'nde ise restoran, toplantı ve spor salonlarıyla, ikişer ve üçer kişilik 20 oda yer alıyor.

Lösemili çocukların anne ve babaları için örgü, biçki, dikiş ve diğer el sanatları ile pastacılık, çiçekçilik, çocuk bakıcılığı gibi uğraş atölyeleri de bulunan köyde, ailelere sosyal güvence ve gelir sağlanacak. Çocukların eğitim ve spor faaliyetlerine de önem verilen köyde, anaokulu, ilköğretim ve lise ile konferans salonları, kapalı açık spor sahaları yer alacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vikodan-losemili-cocuklar-koyune-destek_74519.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!