Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

VIP Cami İçin Cemaate Çağrı

Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Müftülüğü'ne konuya ilişkin bir yazı gönderdi. Yazıda, Diyanet İşleri Başkanlığı yerleşim alanı içinde Diyanet İşleri Başkanlığı caminin inşasına başlandığı, bir an önce tamamlanarak ibadete açılabilmesi amacıyla 28 Ağustos'ta cuma namazından sonra yardım toplanacağı bildirildi. Yazıda ayrıca, toplanacak

Akşam Gazetesi
VIP Cami İçin Cemaate Çağrı

Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Müftülüğü'ne konuya ilişkin bir yazı gönderdi. Yazıda, Diyanet İşleri Başkanlığı yerleşim alanı içinde Diyanet İşleri Başkanlığı caminin inşasına başlandığı, bir an önce tamamlanarak ibadete açılabilmesi amacıyla 28 Ağustos'ta cuma namazından sonra yardım toplanacağı bildirildi. Yazıda ayrıca, toplanacak yardımların Vakıflar ve Ziraat Bankası'ndaki hesaplara yatırılması, banka ile dekontların aynı gün müftülüğe teslim edilmesi gerektiği de kaydedildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı caminin yapımını Dini ve Sosyal Hizmet Vakfı üstleniyor. Vakıf, 1997 yılında, "Tokyo Camii Vakfı" adı altında kurulmuştu. Tokyo Camii yapımının ardından 2003 yılında vakıf, şimdiki ismini aldı.

VIP cami projesi, Danıştay saldırısı kurbanı Mustafa Yücel Özbilgin'in Kocatepe Camii'ndeki cenaze töreni sırasında gündeme gelmişti.

Protokol için özel abdest bölümü

Yapımına 2008 yılında başlanan neoklasik tarzdaki cami, 5 bin kişinin kapalı alanda namaz kılmasına imkan sağlıyor. 2 bin araçlık bir otoparkı bulunan camide protokol için özel abdest ve dinlenme yerleri planlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vip-cami-icin-cemaate-cagri_72482.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!