Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Vitra Banyo Keyfini 'Renk Terapisi'yle Pekiştiriyor

VitrA, tüm duş teknesi ve küvet üzeri kompakt sistemlere, buhar banyosu, sırt masajı, radyo gibi özelliklerin yanında, renklerin tedavi edici özelliğini de katıyor. SPA’larda yaygın olarak kullanılan renk terapisi (kromoterapi) VitrA ile evlere taşınırken, renklenen kompakt sistemler, banyoların dekorasyonuna da yepyeni bir boyut kazandırıyor.

yapi.com.tr
2 Vitra Banyo Keyfini 'Renk Terapisi'yle Pekiştiriyor

ıradışı ürünleriyle banyo kültürünü yeniden tanımlayan VitrA, banyoları yepyeni bir kavramla tanıştırdı. VitrA, tüm duş teknesi ve küvet üzeri kompakt sistemlere, buhar banyosu, sırt masajı, radyo gibi özelliklerin yanında, renklerin tedavi edici özelliğini de katıyor. SPA’larda yaygın olarak kullanılan renk terapisi (kromoterapi) VitrA ile evlere taşınırken, renklenen kompakt sistemler, banyoların dekorasyonuna da yepyeni bir boyut kazandırıyor.

Renk terapisini, “metabolizmada denge sağlamak için renklerin enerjilerinden faydalanma işlemi” olarak tarif eden uzmanlar, renklerin stresi yenmede rol oynayarak kişileri sakinleştirdiğini, canlandırdığını veya dinlendirebildiğini belirtiyor. Renk terapisi opsiyonu sunan tüm VitrA kompakt sistemlerde kullanılan kromoterapi lambalarında bulunan kırmızı renk canlandırıcı, yeşil renk sakinleştirici, sarı renk moral veren, mor renk dengeleyici, mavi renk dinlendirici ve lacivert renk yatıştırıcı etki uyandırıyor.

VitrA’nın duş teknesi veya küvet üzeri olan tüm kompakt sistem modellerinde opsiyonel olarak sunulan kromoterapi özelliği, tüm VitrA satış noktalarında kullanıcılarını bekliyor.

Geçmişten Günümüze Renk Terapisi
Renklere ve renklerle yapılan tedaviye çok önem veren eski Mısırlılar, tapınaklarda renk kullanıyor, tedavi amaçlı renk salonları inşa ediyordu. Hint ve Çin uygarlıkları da insan doğası ile güneşin yedi rengi arasındaki bağlantıyı temel alarak, bir renk bilim sistemi kurmuştu. Renk terapisi, Osmanlı döneminde de Dar-üş Şifa’da kullanılıyordu. Günümüzde ise birçok psikolog ve psikiyatr, renklerden terapi aracı olarak yararlanıyor. Kromoterapi, SPA’larda da destekleyici bir bakım ve tedavi yöntemi olarak sunuluyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/vitra-banyo-keyfini-renk-terapisiyle-pekistiriyor_58540.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • 160x85 cm boyutlarındaki yerime buhar odası ve duş olarak kullanmak istiyorum. fiat ve katalog olarak yardımcı olabilirmisiniz? teşekkürler. YANITLA
  • vitra duskabinin icinde duvara montajli acilir kapanir oturak sayfanizda bir türlü bulamadim yardimci olursaniz memnun kalirim fiyat listesiyle beraber. hoscakalin ilginize simdiden tsk. dcc_92@hotmail.com.ch YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!