Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

VitrA Bözüyük Tesisleri’ne OHSAS 18001 Belgesi

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri’nin VitrA Bozüyük tesisleri, TSE tarafından 21-23 Ekim 2008 tarihlerinde yapılan dokümantasyon ve saha denetimlerini 'sıfır uygunsuzluk'la tamamlayarak, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi'ni (OHSAS 18001) almaya hak kazandı.

yapi.com.tr
VitrA Bözüyük Tesisleri’ne OHSAS 18001 Belgesi

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri’nin VitrA Bozüyük tesisleri, TSE tarafından 21-23 Ekim 2008 tarihlerinde yapılan dokümantasyon ve saha denetimlerini 'sıfır uygunsuzluk'la tamamlayarak, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi'ni (OHSAS 18001) almaya hak kazandı. VitrA yetkilileri, OHSAS 18001 belgesini, 29 Aralık 2008 Pazartesi günü  İstanbul TOBB binasında düzenlenen törende, TSE Personel ve Sistem Belgelendirme Başkanı Mehmet Bozdemir’den aldı.

Dünyada tek çatı altında kurulmuş, kapasitesi en yüksek fabrika olma unvanını taşıyan VitrA Bozüyük Tesisleri, insana, topluma, çevreye saygılı VitrA’nın ortak değerlerini yansıtan 'En değerli varlığımız çalışanlarımızdır' ilkesini OHSAS 18001 ile tescillemiş oldu.

VitrA, tescilli kalite yolculuğuna 90’lı yıllarda başladı. 1992 yılında “ISO 9003 Kalite Belgesi”, 1994’te “ISO 9001 Kalite Belgesi”, 1998’de Türkiye’de ilk, dünyada ikinci olarak “ISO 14001 Çevre Belgesi”, 1998’de “TÜSİAD KALDER Kalite Büyük Ödülü”, 2000’de “EFQM Avrupa Kalite Başarı Ödülü”nü almaya layık görüldü.

OHSAS 18001 nedir?

“İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi”, işyerinde meydana gelebilecek kaza riskini en aza indirmek, iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi için asgari şartları ortaya koymak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Kuruluşun kendi risklerini kontrol etmesini ve performansını iyileştirmesini sağlamak amacıyla, sağlık ve güvenlik yönetim sistemlerine ilişkin koşulları tanımlayan, sürekli iyileştirme prensibi üzerine kurulmuş uluslararası bir standarddır. Bu belgeye sahip olan kuruluş; iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili ulusal ve uluslararası şartlara ve yasalara uyum sağlar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vitra-bozuyuk-tesislerine-ohsas-18001-belgesi_65745.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!