Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

VitrA ve Artema'dan Adıyaman Kahta Cumhuriyet YİBO’ya Destek

Adıyaman’ın Kahta ilçesindeki Cumhuriyet YİBO’nun erkek ve kız pansiyonlarındaki tuvalet ve banyo alanları, el yıkama bölümleri, yemekhane ve toplantı salonlarının tuvaletleri yenilendi. Ayrıca, öğrencilere, yeni banyoların en hijyenik ve doğru şekilde kullanılması için hijyen ve tuvalet eğitimi verildi.

yapi.com.tr
VitrA ve Artema'dan Adıyaman Kahta Cumhuriyet YİBO’ya Destek

STRONG>Eczacıbaşı Topluluğu markalarından VitrA ve Artema, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) öğrencilerine çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşam koşulları sunmak amacıyla gerçekleştirdiği YİBO Hijyen Projesi kapsamında, bir okulun daha tuvalet ve banyolarını yeniledi. Adıyaman’ın Kahta ilçesindeki Cumhuriyet YİBO’nun erkek ve kız pansiyonlarındaki tuvalet ve banyo alanları, el yıkama bölümleri, yemekhane ve toplantı salonlarının tuvaletleri yenilendi. Ayrıca, öğrencilere, yeni banyoların en hijyenik ve doğru şekilde kullanılması için hijyen ve tuvalet eğitimi verildi. VitrA, proje kapsamında VitrA Seramik Sanat Atölyesi’nin çalışmalarını okula taşıdı. İstanbul’dan Kahta’ya giden atölye sanatçıları, çocuklarla bir etkinlik düzenleyerek, onları seramiğin büyülü dünyasıyla tanıştırdı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında, Şanlıurfa Birecik YİBO, Sivas Ulaş Cumhuriyet YİBO, Bilecik Pazaryeri YİBO, Mardin Dargeçit Gazi YİBO ve Adıyaman Kahta Cumhuriyet YİBO olmak üzere, 5 okula 11 bin metrekare yer ve duvar karosu döşendi, 6.500 parça ürün monte edildi. Sınıfların ve yatakhanelerin bulunduğu binalardaki tuvaletlerin yanı sıra, kimi okullarda hamam tarzındaki banyolar modern duşlarla donatıldı, yemekhanelerdeki el yıkama bölümleri yenilendi.

YİBO Hijyen Projesi

YİBO’ların fiziksel koşulları, büyük kentlerin donanımlı devlet okullarının çok gerisinde kalıyor. Geleceğimizi emanet ettiğimiz YİBO’ları, çocukların koşa koşa geldiği, mutlu ve rahat yaşadığı, çağdaş eğitim olanaklarından yararlandığı, evrensel ve ulusal değerleri özümsediği çağdaş eğitim kurumları haline getirmek için herkese önemli görevler düşüyor. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, bu bilinçle, 2007 yılında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’yle birlikte bir proje tasarladı. YİBO Hijyen Projesi kapsamında, YİBO’ların banyo ve tuvaletleri, VitrA ve Artema tarafından yenileniyor. YİBO’ların tesisat altyapısının iyileştirilmesini de sağlayan çalışma, VitrA’nın mimarları tarafından projelendiriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vitra-ve-artemadan-adiyaman-kahta-cumhuriyet-yiboya-destek_75039.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!