Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Viyadüklere Müze Önerisi

İzmirli mimar Ebru Özseçen, Alsancak Limanı’na yapılacak yatırımlar kapsamında yıkılması planlanan yarım viyadük ayaklarının dünya literatürüne girecek sanat ve mimarlık müzesi yapılmasını önerdi.

Hürriyet Ege
2 Viyadüklere Müze Önerisi

İzmirli mimar Ebru Özseçen, Alsancak Limanı’na yapılacak yatırımlar kapsamında yıkılması planlanan yarım viyadük ayaklarının dünya literatürüne girecek sanat ve mimarlık müzesi yapılmasını önerdi. Yıkım maliyeti 8-10 milyon lira olarak öngörülen Kordon yolu viyadük ayaklarının daha az bir maliyetle müzeye dönüşebileceğini kaydeden Özseçen, “Herkesin atıl ve harabe olarak gördüğü viyadük ayaklarını Türkiye’de bir örneği olmayan görsel ve sanatsal bir yapıt müze haline dönüştürebiliriz” dedi.

İzmir’in EXPO 2015 organizasyonuna adaylığı sürecinde olumlu bir hava yakaladığını ve dünyanın dikkatini üstüne çektiğini kaydeden Özseçen, “Her ne kadar teması sağlık da olsa EXPO aracılığıyla İzmir’de kentsel bir dönüşüm yaşanacaktı. Bunun en önemli bileşeni de kentin eksik motiflerinin tamamlanması olacaktı. Viyadükleri bu eksiklerden birini tamamlamaya hazır bir unsur olarak görüyorum. Viyadükleri yıkmak yerine bu alanda İzmir Sanat ve Mimarlık Müzesi inşa edelim” dedi.

Özseçen’in projesine Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) de destek verdi. Özseçen’in gerekli bağlantıları kurabilmesi ve yetkililere ulaşması için çaba sarfettiklerini dile getiren EGİAD Başkan Vekili Aycan Şen, “İzmir için ülkemiz için yararlı ve ses getirici bir proje çıkacak ise bize de destek olmak düşüyor” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/viyaduklere-muze-onerisi_82541.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • yap, sonra yık. kulağa çok tırmalayıcı geliyor. mimar hanımın düşüncesi çok doğru ve kreatif. YANITLA
  • harika bir fikir.umarım belediyenin ilgisini çeker YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!