Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Vize Kalktıktan Sonra Hatay Sağlık Üssü Oldu

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Bayram Kerkez, son dönemlerde Suriye’den çok sayıda hastanın kente gelerek edavi gördüğünü ifade etti. Suriyelilerin daha önce Gaziantep’i tercih ettiklerini belirten Kerkez, “Ancak son dönemlerde talep Hatay’a yöneldi. Sağlık turizmini canlandırmak için kentimizin tanıtımını ve reklamını daha iyi yapmalıyız” dedi.

Hürriyet Gazetesi
Vize Kalktıktan Sonra Hatay Sağlık Üssü Oldu

Türkiye ile Suriye arasında vizenin kaldırılmasının ardından Hatay’da sağlık turizminde de önemli gelişmeler yaşandığı bildirildi.

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Bayram Kerkez, son dönemlerde Suriye’den çok sayıda hastanın kente gelerek edavi gördüğünü ifade etti. Suriyelilerin daha önce Gaziantep’i tercih ettiklerini belirten Kerkez, “Ancak son dönemlerde talep Hatay’a yöneldi. Sağlık turizmini canlandırmak için kentimizin tanıtımını ve reklamını daha iyi yapmalıyız” dedi. Özel hastanelerin ve Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile diğer sağlık kliniklerin hasta kabul sayısında artış yaşandığını ifade eden Kerkez, “Suriye’den gelenler, kentimizdeki hastaneleri teknolojik olarak daha donanımlı buldukları için tercih ediyor” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vize-kalktiktan-sonra-hatay-saglik-ussu-oldu-_76420.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!