Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Vizesi Olmayan Köye Giremiyor

Merkez Yıldırım İlçe Kaymakamı Mehmet Yapıcı, ilçe sınırları içinde yer alan ve girişine sürgülü kapı konularak, kontrollü girişe izin verildiği bildirilen bölge için, "Gezi hürriyetini önleyici bir durum yok. Orman yangını ve çevre kirliliğini önlemek için böyle bir tedbir almışlar" dedi. Yapıcı, Uludağ yamaçlarında yer alan Akçağlayan

Vatan Gazetesi
1 Vizesi Olmayan Köye Giremiyor

Merkez Yıldırım İlçe Kaymakamı Mehmet Yapıcı, ilçe sınırları içinde yer alan ve girişine sürgülü kapı konularak, kontrollü girişe izin verildiği bildirilen bölge için, "Gezi hürriyetini önleyici bir durum yok. Orman yangını ve çevre kirliliğini önlemek için böyle bir tedbir almışlar" dedi.

Yapıcı, Uludağ yamaçlarında yer alan Akçağlayan Mahallesi'nin Zeyniler mevkisi sakinlerinin, bölgelerini korumak için tedbir amaçlı bir uygulamaya gittiklerini söyledi.

Olayın mahkemeye intikal ettiğini belirten Yapıcı, şöyle konuştu:

"Bu uygulamaya karşı olanlar, söz konusu yerde yaşayanların aldığı tedbiri adli makamlara taşıdı. Dava sonucunda kimin haklı olduğu ortaya çıkacak. Gezi hürriyetini önleyici durum yok. Orman yangını ve çevre kirliliği için böyle tedbir almışlar. Biz, bu tür olaylarda, başkalarının hürriyetlerine zarar verip vermediğine bakarız. Burada gezi hürriyetine karşı olumsuz durum görmedim. İnsanlar, doğayla iç içe olan bölgelerini korumak istiyor."

Caydırıcı tedbir

Akçağlayan Mahallesi Muhtarı Veli Yalçındağ da Zeyniler sakinlerinin, ormanlık bölgeye, "Caydırıcı olması için" bir sürgülü kapı yaptırdığını belirtti.

Bu uygulamanın muhtarlık tarafından hayata geçirilmediğini vurgulayan Yalçındağ, şunları kaydetti:

"Duyarsız kişiler, bölgeye moloz, bozulmuş et, çöp dökerek kirletiyorlar, ateş yakarak ormanı riske atıyorlar. Bölge insanı da bu durumdan oldukça rahatsız. 'İçki nöbeti' olduğunu iddia ediyorlar ama değil. İnsanların içkisine karışmıyoruz, ancak şişeleri çevreye atmaları hiç hoş değil. Ayrıca bölgeye gece geç saatlerde fuhuş için gelenler oluyor. 68 hanenin bulunduğu bölgede aileler yaşıyor. Görevli çocuklar tedbir amaçlı araçları kontrol ediyor. Moloz, çöp getirenler içeri alınmıyor. Bölgeyi gidip, gezin. Orman alan, bozulmuş tavuk eti ve sakatatlarla dolu."

Zeyniler mevkisinde gece geç saatlerde hava silahla ateş edildiğini ifade eden Yalçındağ, "Aileler rahatsız oluyor. Bölge halkı da haklı olarak ormanı korumak, çevre kirliliğini önlemek, çocuklarına sahip çıkmak adına böyle bir uygulama yapıyor" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vizesi-olmayan-koye-giremiyor_72465.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Bu durum 3091 s. Taşınmaz mal Zlyetliğine Yapılan Tecavüzlerin Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a aykırı olduğu gibi 5237 s. Türk Ceza Kanunu'nun 154. maddesi gereği ciddi suçtur. Kaymakamlığın 3091 s. yasa gereği bunu derhal kaldırtması gerekirken kaymakamın çıkıp kişi özgürlüğünü engellemiyor savunması aymazlıktır ve kendi adına da aynı yasanın 257. maddesi bakımından görevi ihmal suçudur. Yaptıranlar da 6 aydan 3 yıla kadar hapisle yargılanırlar. Burası patagonya değil hukuk devleti sayın kaymakam! YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!