Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

VRF Teknolojisinde Yeni trendler ve Enerji Verimliliği

Form Group’un 18 Kasım Çarşamba günü Swissotel The Bosphorus İstanbul otelde düzenlediği 'VRF Teknolojisinde Yeni trendler ve Enerji Verimliliği' semineri yoğun ilgi gördü. Form Group Yürütme Kurulu Başkanı Tunç Korun, VRF sistemler pazarına Midea ile girişlerini ve ürün gamlarındaki diğer ürünlerden bahsetti.

yapi.com.tr
VRF Teknolojisinde Yeni trendler ve Enerji Verimliliği

Form Group’un 18 Kasım Çarşamba günü Swissotel The Bosphorus İstanbul otelde düzenlediği 'VRF Teknolojisinde Yeni trendler ve Enerji Verimliliği' semineri yoğun ilgi gördü. Seminer, 130 kişilik davetli katılımıyla gerçekleşti. İki bölüm ve 3 konuşmacıdan oluşan seminerin açılış konuşması Form Group Yürütme Kurulu Başkanı Tunç Korun tarafından yapıldı. Korun, iklimlendirme sektöründe 45. yıllık köklü bir geçmişe sahip olan gruplarının, VRF sistemler pazarına Midea ile girişini ve ürün gamlarındaki diğer ürünlerden bahsetti. Son dönemde uygulanmış olan referanslarıyla ilgili bilgiler verdikten sonra enerji verimliliği konusunun önemini hatırlattı.

Ardından dünya devi Midea CAC’ı temsilen Wen Feng Zhang yeni nesil ürünlerinin tanıtımıyla başlayıp VRF sistemler ile ilgili geniş bilgi vererek proje uygulamalrıyla sistemlerin verimliliği konularını vurguladılar.

Kahve molasının ardından kürsüye gelen Midea’nın kompresörlerde stratejik ve joint venture ortağı olan Emerson’un (Copeland) yetkilisi Virgil Gota, 1890 yılında kurulmuş olan dünya çapında 141.000 çalışanı olan Emerson grup (Copeland) ile ilgili kısa tanıtımın ardından iklimlendirme Pazar eğilimleri, digital scroll teknolojisiyle ilgili bilgiler verdi. Seminer Vrf sistemlerinin verimlilik analizlerinin ardından soru-cevap bölümüyle devam etti.

Soru cevap kısmının ardından gerçekleşen kokteyl prolonge da iklimlendirme sektör temsilcilerinden oluşan davetli grubu görüş alışverişinde bulundular.

Form Group

Klima ve yenilenebilir enerji sistemleri konusunda temsilcilik, servis, satış ve imalat faaliyetleri olan Form Group, İstanbul merkezli ve mühendis ağırlıklı 153 çalışanı olan bir şirketler grubu. Bu temsilcilikler arasında konularında dünya lideri olan Lennox, Climatemaster, Sharp, Dunham Bush, Midea, Wolf gibi markalar yer alıyor. Paket klima, ısı pompası, vrf sistemler, soğutma grupları, klima santralleri, fancoil, merkezi sistem klimalar, nem alma ve nemlendirme cihazları, fotovoltaik pv paneller, rüzgar türbinleri, grubun temsilcilik ve satışını üstlendiği ürünlerden bir kısmı. Bunun yanında grup şirketleri içerisinde hava kanalları imalatı ve servis faaliyetleri de bulunuyor. Form Gruoup, İSKİD, ISKAV, TABA, AMPD, ÇEDBİK, ASHRAE, IGSHPA, GENSED gibi kuruluşlara üye.

Midea Group

Midea Grup, Çin’de elektrikli cihazlar alanında en geniş yelpazede üretim ve satış yapan, 11,5 milyar dolar cirosu, 70 bin çalışanı, 10 farklı şehirde 7 milyon metrekare fabrika alanı, düzinelerce markası ile Amerika, Almanya, Japonya, Hong Kong, Güney Kore, Kanada ve Rusya’da bulunan ofisleri ile uluslararası bir firma.

Emerson

Emerson, 1890 yılında Amerika’da kuruldu. 150'den fazla ülkede ofisi, dünya çapında 141 bin çalışanı var. Kompresör, ısıtma ekipmanları, akış kontrol elemanları üretimi yapan; aynı zamanda endüstriyel proje yönetimi konusunda da faaliyet gösteren bir kuruluş.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vrf-teknolojisinde-yeni-trendler-ve-enerji-verimliligi_74514.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!