Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

XPS Derneği Seminerleri Gaziantep'teydi

XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği, üç yılı aşkın süredir yürüttüğü bilgilendirme kampanyası kapsamında uygulayıcılara, yerel yönetimlere ve karar vericilere yönelik düzenlediği bilgilendirme seminerlerini Gaziantep ile sürdürdü.

yapi.com.tr
XPS Derneği Seminerleri Gaziantep'teydi

XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği, üç yılı aşkın süredir yürüttüğü bilgilendirme kampanyası kapsamında uygulayıcılara, yerel yönetimlere ve karar vericilere yönelik düzenlediği bilgilendirme seminerlerini Gaziantep ile sürdürdü. Dernek, 11 Aralık Cuma günü Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası organizasyonu ile Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde yapılan GİF’2009 Gaziantep İnşaat ve Yapı Malzemeleri Fuarı’nda bilgilendirme semineri düzenledi.

XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği Genel Koordinatörü Meltem Yılmaz tarafından gerçekleştirilen sunumunda, Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği’nin projelere yansıması, mevzuatların uygulanmasında belediyelerin ve diğer kamu kurumlarının rolü, ısı yalıtımının hava kirliliğine ve SEG’e (Sera Gazı Emisyonu) pozitif katkısı, ısı yalıtımının önemi ve yalıtım bilincinin yerleşmesi konuları ele alındı.

Yılmaz, genel olarak pazardaki ısı yalıtım malzemeleri, XPS ısı yalıtım levhalarının teknik özellikleri ve uygulama esasları ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi. AB standartlarında üretilen XPS ısı yalıtım levhalarının yer aldığı paket sistemlerin önemli avantajlar sağladığını söyleyen Yılmaz, özellikle mantolama uygulamalarının bina kabuğu tamamen sarıldığı için bina fiziği açısından en iyi ısı yalıtım uygulaması olduğunu vurguladı. 5 Aralık 2009 tarihinde yürürlüğe giren “Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği” ile “Enerji Kimlik Belgesi”nin zorunlu hale gelmesinin en başta ısı yalıtımını zorunlu kıldığını belirten Yılmaz, yönetmeliğe uygun şekilde ısı köprülerini ortadan kaldırarak binalarda XPS ürünlerle yapılan mantolama uygulamalarının, zaman içinde ısı yalıtım performansını kaybetmediğini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/xps-dernegi-seminerleri-gaziantepteydi_75225.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!