Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği’nde Bayrak Değişimi

XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği'nin yeni adresi olan Yalıtım Plaza'da gerçekleştirilen 2. Olağan Genel Kurul'da derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Yalteks Genel Müdürü Kubilay Ulu, Başkan Yardımcılığı'na Bplas Pazarlama ve Satış Müdürü Ertuğrul Feyzi Yörük ve Ode Pazarlama Müdürü Ali Türker oybirliğiyle seçildi.

yapi.com.tr
1 XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği’nde Bayrak Değişimi

Türkiye’de ısı yalıtımı bilincinin yaygınlaştırılması ve yalıtımda AB standartlarında ileri teknoloji ürünlerin kullanımının sağlanması yoluyla vatandaşların bütçelerinin, ülke ekonomisinin ve çevrenin korunmasını misyon edinen XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği, 2. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. İlk genel kurulunu 2006 yılında yaparak resmi olarak faaliyete başlayan dernek, Türkiye’de ulusal ve uluslararası standartlara uygun üretim yapan Ekstrude Polistiren Isı Yalıtım Levhası üreticilerini bir çatı altında topluyor.

Derneğin yeni adresi olan Yalıtım Plaza’da, 11 Eylül’de gerçekleştirilen 2. Olağan Genel Kurul’da derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Yalteks Genel Müdürü Kubilay Ulu, Başkan Yardımcılığı’na Bplas Pazarlama ve Satış Müdürü Ertuğrul Feyzi Yörük ve Ode Pazarlama Müdürü Ali Türker oybirliğiyle seçildi.

Ülkemizdeki yalıtım bilinci eksikliği ve kayıt dışı üretim nedeniyle sektörün yara almasına neden olan kalitesiz üretime karşı mücadele eden XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği, iki yılı aşkın süredir sektöre ve kamuoyuna yönelik bir bilgilendirme kampanyası yürütüyor. Önümüzdeki dönemde faaliyetlerini hız kesmeden sürdürecek olan derneğin Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Ulu, ülkemizdeki 17 milyon konutun yüzde 90’ının yalıtımsız olması nedeniyle her yıl 12 milyar doların havaya savrulduğuna dikkat çekti. Ulu, sağladığı ortalama yüzde 60 enerji tasarrufu sayesinde hava kirliliği ve küresel ısınmaya karşı da savaş açan çevreci ürün XPS’in, ısı yalıtımı için ideal bir malzeme olduğunu anlatmaya devam edeceklerini açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/xps-isi-yalitimi-sanayicileri-derneginde-bayrak-degisimi_63789.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • xps için avrupa birliğinde yasaklandığı iddaları var. kansorejen maddeler içerdiği söyleniyor, eps'in ise yoğunluğunun daha düşük olup, fiyatının da ucuz olması xps'i kırıyor. avrupa'da da bu malzemeye dönüş olduğu yorumlarının yanı sıra, yoğunluğunda ısı izolasyonun da bir etkisi olmadığını izocam'ın bayi toplantısında dinlemiştim....teşekkürler YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!