Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

XXII. Dünya Mimarlık Kongresi: Resmî Program, Açılış ve Kapanış Konuşmaları, Bildirgeler, Değerlendirmeler

UIA XXII. Dünya Mimarlık Kongresi’nin İstanbul’da gerçekleştirilmesinin ardından, kongre ortamına getirilen emeklerin, tartışmaların ve çalışmaların, mimarlar için bir başvuru kaynağı oluşturarak birarada sunulduğu kitap yayınlandı.

Mimarlar Odasıimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\haber\51143.jpg"align="left" hspace=5 vspace=5>UIA XXII. Dünya Mimarlık Kongresi’nin 2005 yılının Temmuz ayında İstanbul’da gerçekleştirilmesi, kentimiz ve ülkemiz açısından mimarlık alanında önemli bir dönüm noktası oldu. Bu yayınla amaçlanan, Kongre ortamına getirilen emeklerin, tartışmaların ve çalışmaların, mimarlar için bir başvuru kaynağı oluşturarak birarada sunulmasıdır. Kongre programında yer alan çalışmaların bu dokümanda başlıklarıyla tanıtılması, belirli konularda çalışma yapan veya özel ilgi alanı olan kişilere, gerekli iletişimi sağlamada ve yönlendirmede yardımcı olacaktır. Kongredeki akademik, bilimsel çalışmalar hakkındaki bilgilere yer verilmekten öte, Kongre sürecinde yapılan etkinliklerin, resmî konuşmaların, aktarılan mesajların belgelenerek kalıcı kılınmaları da istenmektedir. Kongrede sunulan içerikler kuşkusuz ki çalışma süreçlerinden birer kesitidir. Ancak çeşitli ilgi alanlarıyla iletişim kurabilmek, bilgi kaynaklarına ulaşabilmek istendiğinde, Kongre sürecine geri dönülerek ve ilgili başlıklardan yararlanılarak etkileşim alanları kurulabilmesini hedefleyen kitap Ocak 2007’de yayımlandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/xxii-dunya-mimarlik-kongresi-resmi-program-acilis-ve-kapanis-konusmalari-bildirgeler-degerlendirmeler_51143.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!